Money.plBankiWizytówki bankówPowszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
Wizytówki banków

Wizytówka banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

logo

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

PKO BP działa od 1919 roku, kiedy to powstała Pocztowa Kasa Oszczędności. Do jego zadań, należało organizowanie systemu oszczędnościowego, obrotu przekazowego i czekowego, kupno i sprzedaż państwowych papierów wartościowych oraz inkaso weksli. Zaraz po wojnie Bank wznowił swoją działalność już pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności. Bank świadczył wtedy swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom Państwowym.

Obecnie PKO Bank Polski jest największym uniwersalnym bankiem depozytowo- kredytowym w Polsce. W ostatnich latach, w warunkach rosnącej konkurencji i kryzysu finansowego umocnił pozycję krajowego lidera, zajmując wiodącą pozycję w sprzedaży kredytów, a jednocześnie stał się największym pod względem aktywów bankiem Europy Środkowo-Wschodniej.

Bank PKO BP jest liderem na rynku m.in. rachunków osobistych i kart kredytowych. Klienci mogą korzystać z największej w Polsce sieci sprzedaży, na którą składa się ponad 1100 oddziałów i ponad 1200 agencji. Oprócz bankowości tradycyjnej PKO BP pod marką iPKO oferuje również bankowość elektroniczną. Oferta banku skierowana jest jednak nie tylko do klientów indywidualnych, ale rów-nież małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji, a także instytucji.

W ofercie banku znajdują się między innymi rachunki bankowe, konta oszczędnościowe i produkty oszczędnościowe. Klienci banku mogą inwestować swoje pieniądze w funduszach inwestycyjnych, a dzięki integracji rachunku bankowego z rachunkiem maklerskim mogą również kupować wszystkie instrumenty finansowe oferowane na GPW. Bank oferuje również szeroką gamę rozwiązań kredytowych w tym kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Od 2004 roku bank jest obecny również na rynkach zagranicznych – w Wielkiej Brytanii i Ukrainie.


Dane adresowe:
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Kod SWIFT: BPKOPLPW
Sesje wychodzące:
08:00
11:45
14:30
Sesje przychodzące:
11:30
15:10
17:30