Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyty. Zatrzymano 12 pracowników banku podejrzanych o oszustwo

187
Podziel się:

Policja zatrzymała 12 byłych i obecnych pracowników jednego z banków, którzy mieli wyłudzać pieniądze od 109 kredytobiorców.

Kredyty. Zatrzymano 12 pracowników banku podejrzanych o oszustwo
Policja zatrzymała 12 osób podejrzanych o oszustwo. (Policja)
bEKoSoEl

- Czynności realizowane były w ramach nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku śledztwa dotyczącego doprowadzenia szeregu osób prywatnych oraz banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

W maju 2018 r. zarzuty w tej sprawie postawiono Darii Z., która pracowała jako pośrednik kredytowy, choć z żadnym bankiem nie miała podpisanej umowy pośrednictwa.

Klienci, którzy chcieli zaciągnąć kredyt konsumencki lub konsolidacyjny, podpisywali umowę z Darią Z.

bEKoSoEn
Zobacz także: Oszustwo na bon turystyczny. Prezes UOKiK przestrzega

- W poszczególnych przypadkach sposób jej postępowania był podobny, natomiast różna była sytuacja kredytobiorców. Podejrzana wprowadzała w błąd pokrzywdzonych co do warunków i charakteru zawieranych umów oraz podpisywanych dokumentów. Pokrzywdzeni nie otrzymali, bądź otrzymali niewielką część pieniędzy" - mówi prok. Wawryniuk.

Daria Z. została tymczasowo aresztowana. Postawiono łącznie 73 zarzuty doprowadzenia szeregu osób prywatnych, banków oraz instytucji pozabankowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

bEKoSoEt

Zarzuty dotyczą kredytów bądź pożyczek zaciągniętych przez 109 pokrzywdzonych na kwotę rzędu 10 milionów złotych.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. To jednak nie koniec sprawy, bo - jak ustalili śledczy - oszustwa na tę skalę nie byłyby możliwe, gdyby Darii Z. nie pomagali pracownicy banku.

- Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów dwunastu osobom, które dotyczą ułatwiania aresztowanej wcześniej kobiecie popełniania przestępstw wyłudzenia kredytów na szkodę osób prywatnych oraz banków, jak również działania na szkodę banków poprzez nadużycie udzielonych im uprawnień, bądź ułatwiania podejrzanej popełniania przestępstw wyłudzenia kredytów - mówi oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKoSoEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(187)
wprood
rok temu
Kiedyś Gdansk był takim fajnym miastem , a teraz...... ,siedlisko węży ,dziwnie sporo tam przekrętów i przekrętasów - coś w tym musi być :))) Wszyscy byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej zwanej PO - (( komuniści i złodzieje , cała Polska się z w.... śmie.. komu.... ))
Fan POKOmuny
rok temu
---Jestem Peowcem i mogę wszystko nie muszę nosić maseczki i kradnę ile się da i co się da jak mnie łapie Milicja nic mi nie zrobi bo pokazuję ligittmacje agenta PO i mogę kraść dalej to są korzyści płynące z bycia w sekcie PO_KO_komunistów )) nasze sądy - mnie obronią
gosc
rok temu
Jaki Prezydent Gdanska takie sa tam MAFIE kradną na umór to ludzie bez Honoru i bez wstydu. Tam jest kolebka mafii. POd skrzydłami i patronatem DT.
bEKoSoEP
Aha
rok temu
W Gdańsku i Warszawie najlepsze wałki się robi. Robisz przekręt, krzyczysz demokracja, konstytucja i wszystko gra.
Jon
rok temu
Gdańsk to stolica złodziei a pomorze to region z największym wynikiem przestępczości.; ((( Nadzwycza.. Kasta POpiera oszustów i przestępców :)))
...
Następna strona