Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyższe składki KRUS? Prezes: niecelowe

0
Podziel się:

W KRUS jest ubezpieczonych 1,5 mln osób. To około 4 procent Polaków.

Wyższe składki KRUS? Prezes: niecelowe
(MarilynJane/CC/Flickr)

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Henryk Smolarz uznał że podwyższanie składek ubezpieczeniowych dla rolników jest niecelowe.

W KRUS jest ubezpieczonych 1,5 mln osób. To około 4 procent Polaków.
Gość _ Sygnałów Dnia _ jest zdania że niedawna reforma KRUS - u która podwyższyła składkę dla dużych gospodarstw - praktycznie niewiele zmieniła nie dając rolnikom nic w zamian.

Prezes Smolarz zwrócił również uwagę że system KRUS jest przymusowy. Każda osoba która ma ziemię powyżej 1 ha i nigdzie nie pracuje - musi opłacać składkę.

POSŁUCHAJ PREZESA KRUS:

Gość Polskiego Radia podkreślił że KRUS - podobnie jak system ZUS-owski - wcale nie działa na zasadach rynkowych, lecz jest dotowany, podobnie jak w innych państwach Unii Europejskiej.

Zdaniem Henryka Smolarza przy wprowadzaniu nowych obowiązków należałoby przyznać rolnikom również przywileje. Jednym z nich mogłoby być - przyznanie ulg na dzieci, gdyż na wsi jest ich więcej niż w miastach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t115350.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/tysiac;zlotych;rocznie;doplacasz;do;emerytur;rolnikow;gornikow;mundurowych;,71,0,688455.html) Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych... KRUS to nie jedyny system emerytalny, który drenuje budżet państwa. Blisko 21 mld złotych rocznie dopłacamy do emerytur innych uprzywilejowanych grup. Gdyby nie te przywileje można by zasypać niemal cała dziurę w budżecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t122700.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zmiany;w;ofe;przy;dziedziczeniu;stracimy;nawet;220;tysiecy;zlotych,191,0,773311.html) Zmiany w OFE. Przy dziedziczeniu stracimy nawet 220 tysięcy złotych W przypadku śmierci bliskiej osoby, zamiast żywej gotówki dostaniemy tylko mglistą obietnicę wsparcia na starość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t34434.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ikze;kontra;ike;nowy;pomysl;na;emerytury,244,0,764404.html) IKZE kontra IKE. Nowy pomysł na emerytury Czym konta różnią się od IKE i czy mogą być od nich lepszą formą oszczędzania?
emerytury
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)