Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiek emerytalny dzieli koalicję. Tusk wciąż twardy

0
Podziel się:

- Nie sądzę, żeby komukolwiek w PO trzeba było zmiękczać serce - powiedział premier Donald Tusk.

Wiek emerytalny dzieli koalicję. Tusk wciąż twardy
(PAP/Leszek Szymański)

_ - Proponuję raczej ścigać się na odwagę i odpowiedzialność. Nie po to się wygrywa wybory i konstruuje koalicje, żeby zajmować się sprawami łatwymi _ - tak premier Donald Tusk wzywa swojego koalicjanta, by zamiast_ zmiękczać serca _ w Platformie, poparł plan reformy emerytalnej.

- _ Nie sądzę, żeby komukolwiek w PO trzeba było zmiękczać serce _- powiedział premier Donald Tusk. Odniósł się do spotkania szefa PSL Waldemara Pawlaka z posłami Platformy. Dodał, że nie ma akceptacji dla obecnych propozycji PSL dotyczących reformy emerytalnej.

Pawlak spotka się dziś po południu z klubem PO. Jak mówił wcześniej jeden z jego współpracowników, lider PSL będzie chciał _ zmiękczyć serca _ posłów Platformy w sprawie rozwiązań dotyczących podwyższenia wieku emerytalnego. Ludowcy postulują umożliwienie matkom przechodzenie na wcześniejszą emeryturę.

Premier ocenił, że nie jest jakąś szczególną cnotą polityczną ścigać się na wrażliwość, bo - według niego - wszyscy mają podobną wrażliwość._ - Wygłaszać publiczne apele nacechowane troską, apele o łagodny wymiar reform to rzecz wdzięczna, bardzo łatwa - mówi Tusk. _

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m190770.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;emerytalna;zrownanie;wieku;nie;wystarczy,149,0,1029013.html) *Dłuższa praca na nic? Zabraknie 60 mld zł * _ W tej reformie, którą dzisiaj proponuje premier, nie wystarczy tylko zrównanie wieku emerytalnego. _

Tusk dodał, że politycy, którzy czują się odpowiedzialni za kraj, a nie własny interes, powinni szukać możliwie szerokiego konsensusu na rzecz trudnych rozwiązań. - _ Do łatwych rozwiązań sojusznicy znajdą się sami i liczę tutaj na partnerów z PSL, że będą gotowi do współodpowiedzialności za trudne rozwiązania, bo współodpowiedzialnych za rozwiązania łatwe i przyjemne znajdą bez żadnego problemu _ - oświadczył premier.

Tusk podkreślił, że nie będzie czegoś takiego jak wspólny projekt dotyczący emerytur PO i PSL. Zaznaczył, że nie ma w ogóle projektu Platformy, są natomiast uwagi i punkt widzenia przedstawiany w tej sprawie przez PSL. Jak mówił, jeśli chodzi o te konkretne, zgłaszane do tej pory propozycje nie ma akceptacji.

_ - Umówiliśmy się w ramach koalicji rządzącej na to, że będziemy wspólnie bardzo rzetelnie przeprowadzać konsultacje. Teraz jest czas nie tylko na nadsyłanie uwag, ale też na spotkania w ramach Komisji Trójstronnej, także będę uczestniczył w jednym z plenarnych posiedzeń komisji, właśnie w sprawie podniesienia wieku emerytalnego _ - oświadczył Tusk.

Odnosząc się do środowego spotkania Pawlaka z klubem PO powiedział, że jest to jak najbardziej naturalny sposób rozmowy nie tylko w sprawie podniesienia wieku emerytalnego do 67 roku życia. - _ Rozmowa zawsze jest lepsza od milczenia w sprawach, jakimi się w tej chwili zajmujemy _ - podkreślił Tusk.

Emerytalne pomysły Ludowców

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)