Notowania

ofe
03.11.2009 10:29

Aktywa OFE przekraczają 170 mld złotych

Środki zgromadzone w funduszach wzrosły w październiku po raz ósmy z rzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktywa zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych wzrosły w październiku po raz ósmy z rzędu. Tym razem o 2,5 procent do 172,5 mld złotych.

Według raportu Analiz Online decydujący wpływ na październikowe tempo wzrostu aktywów funduszy emerytalnych miały środki pochodzące z przelewów z ZUS. W samym październiku ZUS przekazał do OFE blisko 1,6 mld zł, przy czym fundusze również w tym miesiącu wykazały środki pozyskane w ramach ostatniego przelewu z ubiegłego miesiąca (1 mld zł z 30 września). Zatem łączne saldo wpłat i umorzeń po potrąceniu należnych opłat wyniosło +2,4 mld złotych

Środki w OFE powiększyły się również w wyniku wzrostu wartości posiadanych aktywów. Średnia stopa zwrotu wyniosła blisko 1 proc., co spowodowało wzrost aktywów o 1,8 mld złotych.
* ZOBACZ TAKŻE:*

_ Jednak rezultaty odnotowane przez poszczególne fundusze różniły się między sobą dość znacznie. Dość powiedzieć, że różnica między najlepszym i najgorszym wynikiem wzrosła w październiku do poziomu 1,4 pkt proc. Najlepszy rezultat osiągnął Allianz Polska OFE, który między innymi dzięki temu pod względem wartości zarządzanych środków wyprzedził Bankowy OFE _ - napisano w raporcie.

Na tle konkurentów, tym razem - negatywnie, wyróżnił się OFE Polsat, który jako jedyny odnotował w minionym miesiącu ujemną stopę zwrotu.

Tagi: ofe, emerytury, aktywa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz