Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz apeluje: Nie niszczcie reformy emerytalnej

0
Podziel się:

Szef rady FOR ostrzega też przed destabilizującymi sygnałami.

Balcerowicz apeluje: Nie niszczcie reformy emerytalnej
(PAP/Łukasz Ogrodowczyk)

Leszek Balcerowicz apeluje do rządu o nieniszczenie reformy emerytalnej. Apeluje też o niewysyłanie _ destabilizujących sygnałów _ o systemie emerytalnym i stanie finansów państwa.

Chodzi nie tylko o zaufanie przyszłych emerytów, ale też o zaufanie inwestorów zagranicznych, którzy szukają stabilnego miejsca inwestowania, gdy część krajów unijnych pogrąża się w kryzysie.

Były prezes Narodowego Banku Polskiego i minister finansów jest przeciwny likwidacji, czy też osłabianiu Otwartych Funduszy Emerytalnych i filara kapitałowego reformy.

POSŁUCHAJ LESZKA BALCEROWICZA:

Leszek Balcerowicz dodał, że _ dobry rząd stabilizuje przez unikanie destabilizujących zapowiedzi _. W przekonaniu profesora, rząd powinien między innymi podwyższyć powszechny wiek emerytalny oraz zlikwidować ulgi podatkowe, usprawnić prywatyzację i w ten sposób poprawić finanse państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t122701.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/najnowszy;pomysl;rzadu;to;emerytury;nizsze;o;10;procent,81,0,722001.html) Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent Tyle możemy stracić po wprowadzeniu obligacji emerytalnych. Batalia o zmiany w OFE wchodzi w decydującą fazę. Money.pl sprawdził, jak na wysokość naszych emerytur mogą przełożyć się pomysły, którymi zajmuje się rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t110383.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dwornik;znow;majstruja;przy;emeryturach;tyle;ze;nie;przy;swoich,215,0,722135.html) Dwornik: Znów majstrują przy emeryturach. Tyle, że nie przy swoich Zmiany w systemie emerytalnym będą dla emerytów nieodczuwalne? To piękne bajki. Matematyka jest bardziej brutalna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bielecki;100;mld;zl;nierownowagi;w;systemie;emerytalnym,238,0,722414.html) Bielecki: 100 mld zł nierównowagi w systemie emerytalnym Poprawa efektywności OFE to kwestia długofalowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)