Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Debata o OFE to pranie ludziom mózgów"

0
Podziel się

Tak uważa Krzysztof Rybiński, który zapowiedział pozew zbiorowy przeciwko premierowi. Rozczarowanie wczorajszą debatą wyrażają też inni eksperci.

"Debata o OFE to pranie ludziom mózgów"
(PAP/Jacek Turczyk)
bEgkHuJN

Były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński nie oglądał wczorajszego starcia nt. OFE między Leszkiem Balcerowiczem i Jackiem Rostowskim. Jak zaznacza, zrobił to celowo, gdyż ma dość udawanej debaty na temat reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dodał, że polityczna decyzja w tej sprawie już zapadła i rząd przeforsuje własne propozycje.

- _ Wszelkie debaty są traktowane przez rząd, jako okazja do tworzenia fałszywego PR-u i prania ludziom mózgów, że to, co chce zrobić rząd, jest dobre. To, co chce zrobić rząd jest złe, obniża nam emerytury, podnosi ryzyko, że emerytury będą w przyszłości tak samo wiarygodne, jak depozyty w piramidzie finansowej Grobelnego w 1990 roku. Dzisiaj nie ma już co debatować, dzisiaj trzeba dokonać zrywu społecznego _ - uważa Rybiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA RYBIŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

bEgkHuJP

Krzysztof Rybiński zapowiedział, że cała procedura pozwu zbiorowego ruszy, gdy zmiany w OFE wejdą w życie. Także Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową nie kryje rozczarowania wczorajszą debatą. W jego ocenie, panował bałagan, a adwersarze używali zbyt hermetycznego języka, niezrozumiałego dla przeciętnego obywatela.

- _ Można było z jednej strony wytłumaczyć, na czym ta reforma, pomysł rządu ma polegać i mogło to być poddane krytyce. A tak właściwie była dyskusja niemalże akademicka i nie padały żadne nowe argumenty z obu stron. Było to z mojego punktu widzenia duże rozczarowanie _ - mówi Wyżnikiewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BOHDANA WYŻNIKIEWICZA:

(Źródło: IAR)

bEgkHuJV

Zgodnie z planami rządu, składka do OFE ma spaść od 1 maja z obecnych 7,3 do 2,3 procent. Pozostałe 5 procent zostanie zaksięgowane na nowym subkoncie w ZUS-ie i od razu wydane na wypłaty świadczeń obecnym emerytom. Głosowanie nad rządowym projektem zmian w najbliższy piątek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t135790.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/debata;o;ofe;twierdza;ze;wygral;balcerowicz,212,0,798164.html) Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz Tak uznało 51 proc. badanych w sondażu. Dla 37,2 proc. bardziej przekonujący Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t135257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wydatki;na;urzednikow;wyzsze;niz;na;ofe,50,0,794162.html) "Wydatki na urzędników wyższe niż na OFE" Balcerowicz zapowiedział, że będzie demaskował demagogię w publicznej debacie o reformie emerytalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t134975.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ekonomisci;zmiany;w;ofe;szkodliwe,27,0,792347.html) Ekonomiści: Zmiany w OFE szkodliwe Eksperci biorący udział w prezydenckiej debacie o OFE uważają, że proponowane przez rząd zmiany naruszają zasadę zaufania obywateli do państwa.
bEgkHuKq
KOMENTARZE
(0)