Notowania

emerytury
26.02.2009 05:47

Emerytalny kompromis. Schetyna odpuści mundurowym?

Po konsultacjach z szefami służb rząd zmienia założenia reformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

WicepremierGrzegorz Schetyna, minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiada w _ Gazecie Wyborczej _, że według nowych założeń, mundurowi będą mogli przejść na emeryturę po 25 latach służby (dziś - po 15 latach). Możliwe, że nadal nie będzie wieku emerytalnego (w pierwszej wersji miało to być 55 lat). Maksymalna emerytura wyniesie 85 procent wynagrodzenia po 35 latach służby, czego domagali się związkowcy. Reforma obejmie funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku.

Wicepremier Schetyna zaznacza_ _, że dzisiejszy system, dający mundurowym emeryturę po 15 latach służby, jest niesprawiedliwy. Podkreśla, że _ nie ma takiego w całej Europie _.

Grzegorz Schetyna zaprzecza też, że jest w tej sprawie w konflikcie z wiceministrem Adamem Rapackim, nadzorującym policję. Wicepremier wyjaśnia, że były to różnice zdań, których już nie ma.

Raport Money.pl
*Policjanci na pikiecie. Nie chcą cięć, bronią emerytur * Mundurowi nie zgadzają się na drastyczne oszczędności i zmianę warunków przyznawania im wcześniejszych emerytur. zobacz raport Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz