Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emerytury dla kobiet zależne od liczby dzieci. PSL upiera się przy swoim

0
Podziel się:

Najważniejsi politycy PSL przez wiele godzin nie mogli dojść do porozumienia.

Emerytury dla kobiet zależne od liczby dzieci. PSL upiera się przy swoim
(kprm.gov.pl)

Polskie Stronnictwo Ludowe podtrzymuje swoją propozycję uprzywilejowania kobiet przy podwyższaniu wieku emerytalnego. Dziś decyzję w tej sprawie podjęła obradująca w Warszawie Rada Naczelna Stronnictwa.

Prezes PSL Waldemar Pawlak poinformował, że Rada Naczelna zgodziła się na postulat, by kobiety mogły przechodzić na emeryturę o 3 lata wcześniej po urodzeniu kolejnego dziecka, przy czym łącznie mogłoby to być najwyżej 9 lat wcześniej. PSL proponuje, by w pierwszym etapie wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wydłużyć o 2 lata do 2020 roku.
Wicepremier Pawlak wyraził nadzieję, że PO zmieni swoje stanowisko w tej sprawie. Przypomniał, że tak było chociażby w sprawie składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników. Zdaniem Waldemara Pawlaka, okres konsultacji społecznych nad podwyższeniem wieku emerytalnego może doprowadzić do lepszych rozwiązań _ niż by się komukolwiek wydawało _.

PSL rozpoczął też zbiórkę pieniędzy na partię po odmowie ministra finansów umorzenia jej odsetek i rozłożenia na 10-letnie raty ponad 20-milionowego długu. Waldemar Pawlak powiedział, że pieniądze na ten cel może wpłacać każdy - nawet ten, kto nie jest członkiem PSL.

Rada Naczelna PSL sprzeciwiła się też propozycji likwidacji sądów powiatowych, przedstawionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zdaniem prezesa ludowców, w ten sposób niszczy się społeczności powiatowe i de facto może to doprowadzić do likwidacji powiatów. PSL proponuje bardziej elastyczne rozwiązanie - na przykład delegowanie sędziów bądź przenoszenie rozpraw do innych sądów.

Czytaj więcej o emeryturach
Kolejna reforma rządu. Znowu będzie klapa? Premier radzi się opozycji w sprawie emerytur. Chce kompromisu.
Unia zabiera się za nasze emerytury KE wypowie się dziś na temat przyszłości systemów emerytalnych krajów Wspólnoty.
Wszyscy będą mieli pracę. Czeka nas zmiana Reforma, którą szykuje rząd nie rozwiąże problemów demograficznych państwa, ale...
Komorowski pyta: "Jeśli nie teraz, to kiedy?" Bronisław Komorowski jest przekonany, co do konieczności zmian w systemie emerytalnym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)