Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury mundurowych
06.07.2011 18:16

Emerytury mundurowych. Bliżej porozumienia

Nadal kwestia sporną pozostaje sprawa fundamentalna, czyli wiek w jakim mundurówka będzie nabywała prawa do emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

*W Kancelarii Premiera zakończyło się spotkanie rządowo-związkowego zespołu do spraw reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. *

Po rozmowach szef Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, Antoni Duda powiedział, że obie strony są coraz bliżej podpisania porozumienia w sprawie wieku, w jakim funkcjonariusze służb podległych MSWiA i żołnierze będą w przyszłości nabywać prawa emerytalne.

W trakcie dzisiejszego spotkania omawiano propozycje rządu co do nowych przepisów dotyczących przyznawania funkcjonariuszom i żołnierzom grup inwalidzkich po wypadkach. Zaproponowano wprowadzenie trzech grup inwalidzkich.

Nadal kwestia sporną pozostaje sprawa fundamentalna, czyli wiek w jakim mundurówka będzie nabywała prawa do emerytur. Z relacji wiceprzewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wynika, że tego punktu jeszcze nie udało się doprecyzować z rządem.

POSŁUCHAJ WICEPRZEWODNICZĄCEGO ZWIĄZKU MUNDUROWYCH:

Obie strony zgadzają się, ze nowe rozwiązania będą obowiązywały tylko te osoby, które dopiero przyjmą się do pracy w policji czy wojsku.

Rządowy zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego współpracuje ze stroną związkową w sprawie reformy emerytur mundurowych od grudnia ubiegłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t90525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/emerytury;mundurowych;nie;ma;cisnienia,34,0,846626.html) _ Emerytury mundurowych? Nie ma ciśnienia _ Konstytucja nie pozwala zmieniać uprawnień i przywilejów emerytalnych już nabytych, przypomina premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma;mundurowek;rzad;sie;spieszy,72,0,832840.html) Reforma mundurówek. Rząd się spieszy Michał Boni chce jak najszybciej przeprowadzić zmiany w systemie emerytalnym. Jednak nie wszystkie pomysły podobają się związkowcom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mundurowi;nie;moga;dogadac;sie;z;rzadem,41,0,832297.html) Mundurowi nie mogą dogadać się z rządem Związkowcy nie godzą się na propozycje zespołu Michała Boniego. Grożą protestami.
Tagi: emerytury mundurowych, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz