Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury z KRUS. Jest sposób na ich wyłudzanie

0
Podziel się:

Sprytni pośrednicy pomagają pracującym na czarno albo za granicą w załatwieniu emerytury w Polsce.

Emerytury z KRUS. Jest sposób na ich wyłudzanie
(pedrosimoes7/CC/Flickr)
bETUMmet

Wystarczy hektar i ciut ponad 100 złotych miesięcznie, by na starość wzbogacić się średnio o 200 tysięcy złotych. Tylko 5 tysięcy takich spryciarzy kosztować może budżet miliard.

Według _ Gazety Wyborczej _pośrednicy dają ogłoszenia, w których piszą, że posiadanie pola ornego o powierzchni powyżej 1 ha przeliczeniowego pozwala na ubezpieczenie w KRUS. Dziennikarze _ Gazety Wyborczej _ skontaktowali się z kilkoma z nich. Ci tłumaczą, że na ziemi nie trzeba nic robić. Można raz w roku skosić trawę i otrzymać dotacje.

Hektar u pośrednika kosztuje od 19 tysięcy złotych w górę. Plus 5 procent prowizji od kwoty transakcji _ za doradztwo _.

bETUMmev

- _ To naganny proceder _ - oburza się rzecznik KRUS Maria Lewandowska. _ - Jeśli ktoś w swojej naiwności wierzy, że do objęcia ubezpieczeniem rolniczym wystarczy kupno hektara, to się myli. Wymogi szczegółowo określa prawo. Jednym z nich jest prowadzenie we własnym gospodarstwie działalności rolniczej. Jeśli mamy sygnał, że coś jest nie w porządku, to prowadzimy postępowanie wyjaśniające _ - przekonuje w rozmowie z _ Gazetą Wyborczą _.

Ale - jak zauważa dziennik - w praktyce wnioskujący o ubezpieczenie w KRUS wypełnia formularz zgłoszeniowy i przedstawia w Kasie tytuł własności, decyzję o nadaniu NIP, dowód osobisty oraz nakaz płatniczy podatku rolnego. Wszystko pod groźbą kary za składanie nieprawdziwych oświadczeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezduszny inkwizytor Rostowski nie rzuci nas na kolana Szef klubu PSL Jan Bury mówi o akcji plakatowej ludowców i tarciach w koalicji.
Nie dostają emerytur z OFE. Winią ZUS Tylko niewielki procent kobiet, które gromadziły pieniądze w OFE i osiągnęły wiek emerytalny, dostaje emeryturę kapitałową.
Polacy nie oszczędzają więcej niż 260 zł na rok Jesteśmy najmniej skłonni do tego z 15 krajów objętych badaniem jednej z firm doradczych.
bETUMmeW
KOMENTARZE
(0)