Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fedak: Ludzie są wprowadzani w błąd

0
Podziel się

Minister pracy i polityki krytykuje towarzystwa emerytalne za nierzetelną kampanię.

Fedak: Ludzie są wprowadzani w błąd
(kprm.gov.pl)
bEiVjXIl

Minister pracy zarzuca towarzystwom emerytalnym nierzetelną kampanię informacyjną w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Zdaniem minister towarzystwa emerytalne za pieniądze przyszłych emerytów urządziły kampanię w której powtarzano nieprawdziwe informacje.

- _ Protestuje znikoma część osób należących do OFE. Zresztą, kampania towarzystw jest wyjątkowo nierzetelna _ - mówi Fedak.

bEiVjXIn

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Wczoraj do premiera trafiło 83 tysiące podpisów pod protestem wobec rządowych propozycji zmian w OFE i zmniejszeniu ich udziału na rzecz ZUS w podziale składki ubezpieczenia emerytalnego. Jolanta Fedak zaprzeczyła, że w rządzie dochodzi do poważnych sporów w sprawie OFE.

- _ Ten konflikt jest wyolbrzymiony. Zgadzamy się z ministrem finansów i ministrem Boni co do ogólnych rozwiązań, spieramy o szczegóły. Trudno nazwać to konfliktem _. _ To nic dziwnego na tym etapie konsultacji _ - przekonuje minister.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Szefowa resortu pracy podkreśliła, że wszyscy członkowie gabinetu Donalda Tuska zdają sobie sprawę z konieczności szybkiego zreformowania systemu emerytalnego.

bEiVjXIt

Minister pracy i opieki społecznej oceniła kończące się dziś społeczne konsultacje w sprawie zmian w systemie emerytalnym za udane. Według jej opinii eksperci, związkowcy i ekonomiści zgadzają się nad koniecznością reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Przypomniała, że podobny problem jest również obecny w innych krajach Europy, jednak każdy z nich wybrał inną drogę zmian.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t122700.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zmiany;w;ofe;przy;dziedziczeniu;stracimy;nawet;220;tysiecy;zlotych,191,0,773311.html) Zmiany w OFE. Przy dziedziczeniu stracimy nawet 220 tysięcy złotych W przypadku śmierci bliskiej osoby, zamiast żywej gotówki dostaniemy tylko mglistą obietnicę wsparcia na starość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;emerytura;pod;palmami;reklamy;nie;klamaly,52,0,771892.html) Zwoliński: Emerytura pod palmami? Reklamy nie kłamały Planuję jesień życia w tropikach. W Polsce nie będzie mnie na nią stać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t129085.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ekonomisci;fedak;ma;wiele;pomyslow;ale;malo;dobrych,73,0,771401.html) Ekonomiści: Fedak ma wiele pomysłów, ale mało dobrych Profesorowie Gomułka i Orłowski krytykują minister pracy.
bEiVjXIO
KOMENTARZE
(0)