Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fedak o OFE: Ten projekt nie rozwiąże wszystkich problemów

0
Podziel się:

Minister pracy i polityki społecznej zapowiada, że rząd zajmie się reformą OFE 8 marca.

Fedak o OFE: Ten projekt nie rozwiąże wszystkich problemów
(kprm.gov.pl)
bEUrjwiJ

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak powiedziała, że PSL poprze rządowy projekt w sprawie OFE, albo go uzupełni w Sejmie.

Fedak pytana, czy PSL opowie się za projektem rządu, czy też za jej projektem trwałego obniżenia składki do OFE, zaznaczyła, że założenia do projektu przewidującego przesunięcie części składek z OFE do ZUS przyjął rząd.

- _ Te założenia były stosunkowo ogólne. Z pewnością nie będzie tak, żeby klub, który uczestniczy w rządzeniu zrobił projekt, który będzie przeciwny temu _ - powiedziała minister.

bEUrjwiL

Pytana, czy PSL poprze projekt rządowy, powiedziała: _ Albo go uzupełnimy _. _ - Ten projekt nie rozwiązuje wszystkich problemów, m.in. nie rozwiązuje kwestii wypłat, to być może taką próbę podejmiemy w Sejmie _ - wyjaśniła. Poinformowała, że rząd będzie debatował nad ustawą 8 marca i wtedy będzie można poznać ostateczny projekt.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;bedzie;specjalne;posiedzenie;sejmu,63,0,787007.html) Zmiany w OFE. Będzie specjalne posiedzenie Sejmu

W Warszawie zebrał się w środę zespół ds. ubezpieczeń społecznych Komisji Trójstronnej.

Minister w kancelarii premiera Michał Boni miał odnieść się do przedstawionych w ubiegłym tygodniu stanowisk pracodawców i związków zawodowych do projektu zmian w OFE.

bEUrjwiR

Premier Donald Tusk powiedział w wywiadzie dla _ Polityki _, że publiczne wypowiedzi liderów PSL, PiS i SLD wskazują, że może się zdarzyć, iż w Sejmie znajdzie się większość przeciwko propozycjom rządowym w sprawie ograniczenia składek przekazywanych do OFE.

_ - Końcowym efektem politycznym będzie faktyczna likwidacja funduszy, a nie - jak chcieliby atakujący nas politycy i eksperci - utrzymanie systemu emerytalnego na dzisiejszych zasadach. I nie będę miał żadnej satysfakcji z tego powodu, że będę mógł pogratulować oponentom zadziwiającej krótkowzroczności _ - podkreślił Tusk.

Rząd proponuje, by zamiast 7,3-proc. składki, do OFE trafiało 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. ma być przekazywane na indywidualne konta w ZUS. Od 2013 r. Projekt przewiduje wprowadzenie ulg podatkowych dla dodatkowo oszczędzających na emeryturę na tzw. Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/bielecki;o;ofe;kalendarz;zmian;do;utrzymania,219,0,786395.html) Bielecki o OFE: Kalendarz zmian do utrzymania Szef Rady Gospodarczej przy premierze wierzy w rządowy scenariusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;od;1;maja;boni;w;to;wierzy,56,0,786232.html) Zmiany w OFE od 1 maja. Boni w to wierzy Zdaniem ministra ostra dyskusja polityczna o reformie zacznie się dopiero w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/liczenie;dlugu;publicznego;bez;zmian,219,0,785883.html) Liczenie długu publicznego bez zmian KE może za to, ulgowo traktować Polskę przy tzw. procedurze nadmiernego deficytu.
bEUrjwjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)