Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski nie ma zdania o zmianach w OFE

0
Podziel się:

Prezydencka minister twierdzi, że dlatego zaprasza do siebie ekspertów.

Komorowski nie ma zdania o zmianach w OFE
(prezydent.pl/GFDL)
bETxlwoR

Prezydent Bronisław Komorowski nie ma wyrobionej opinii ws. projektu zmian w OFE, bo gdyby ją miał, nie zapraszałby ekspertów na piątkową debatę ws. OFE, organizowaną przez Kancelarię Prezydenta - uważa prezydencka minister Irena Wóycicka.

Wóycicka podkreśliła też, że prezydent będzie teraz ugruntowywał swoją wiedzę, jeśli chodzi o projekt rządowy.- _ Jeśli w projekcie rządowym nie nastąpi istotna zmiana w parlamencie, to w zasadzie prezydent ma wystarczająco dużo czasu, by w czasie prac parlamentarnych wyrobić sobie stanowisko co do tego projektu _ - powiedziała.

Zastrzegła, że inaczej będzie wyglądać sytuacja, jeśli projekt ulegnie istotnej zmianie podczas prac parlamentarnych. _ Wtedy prezydent będzie potrzebował rzeczywiście na pewno więcej czasu do namysłu _ - powiedziała minister.

bETxlwoT

W piątek - z udziałem głowy państwa - odbędzie się ekspercka debata ws. rządowego projektu zmian w OFE organizowana przez Kancelarię Prezydenta.

Komorowski zaprosił do udziału w niej _ wybitnych polskich ekonomistów, praktyków gospodarczych, polityków społecznych, wszystkich tych, którzy mogą (...) pogłębić wiedzę prezydenta na temat planowanej reformy _ - tłumaczy minister. Będą wśród nich - zapowiedziała Wóycicka - zwolennicy i przeciwnicy rządowych propozycji.

Minister nie chciała jednak mówić o konkretnych nazwiskach. Jak tłumaczyła, Kancelaria Prezydenta chce, by debata zaczęła się w piątek, a nie przed jej planowanym terminem. Wóycicka potwierdziła jedynie, że na spotkanie zaproszony został prof. Leszek Balcerowicz.

W debacie będą też uczestniczyli przedstawiciele rządu. _ Myśmy wystąpili do pana premiera o delegowanie przedstawicieli rządu na tę debatę _ - powiedziała minister. Nie chciała jednak zdradzić, kto to będzie.

bETxlwoZ

Wóycicka podkreśliła, że debata _ będzie skupiać się wokół konkretnego projektu rządowego, który nie likwiduje prywatnej części (systemu emerytalnego) ani publicznej, tylko zmienia ich proporcje _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;bez;zmian;w;ofe;wyplaty;emerytur;bylyby;zagrozone,67,0,791107.html) Pawlak: Bez zmian w OFE wypłaty emerytur byłyby zagrożone Wicepremier broni decyzji rządu. Uważa, że ministrami kieruje troska o państwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/balcerowicz;o;ofe;reformy;bylyby;lepsze,177,0,790961.html) Balcerowicz o OFE: Reformy byłyby lepsze Ekonomista nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy będzie uczestniczył w prezydenckiej debacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t99257.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;ma;powodow;zawetowac;ofe,144,0,790928.html) "Prezydent nie ma powodów zawetować OFE" Piątkowa debata ekspercka organizowana przez Bronisława Komorowskiego odbędzie się bez udziału polityków.
bETxlwpu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)