Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leszek Miller we Wrocławiu zbiera podpisy

0
Podziel się:

Szef Sojuszu zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyło do zwycięstwa w kolejnych wyborach parlamentarnych lub do udziału we współtworzeniu nowego rządu.

Leszek Miller we Wrocławiu zbiera podpisy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W SLD potrzebna jest mobilizacja i ludzie, którzy mają dar przekonywania innych do działania - mówił dzisiaj szef partii Leszek Miller. Podkreślił, że jego głównym celem jest budowa silnego ugrupowania, liczącego się w walce o władzę w kolejnych wyborach parlamentarnych.

_ - To sygnał dla tych, którzy sądzą, że SLD ma uznawać czyjąś hegemonię i dla tych, którzy dzisiaj rzeczywiście mają w Sejmie więcej posłów. Mają ich więcej w tej kadencji, ale w następnej już nie _ - podkreślił lider Sojuszu podczas regionalnej konwencji ugrupowania we Wrocławiu.

Szef Sojuszu zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyło do zwycięstwa w kolejnych wyborach parlamentarnych lub do udziału we współtworzeniu nowego rządu. - _ Nie znam partii politycznej, która nie mówi, że chce rządzić lub współrządzić, bo tylko wtedy można realizować swój program. Za wcześnie jest jednak, by mówić o tym, z kim moglibyśmy stworzyć koalicję, bo nie wiadomo, jaki za cztery lata będzie werdykt wyborców _ - zaznaczył.

Pytany przez dziennikarzy o poparcie ewentualnego wniosku PiS ws. konstruktywnego wotum nieufności dla rządu PO-PSL, Miller odpowiedział, że _ jest to śmieszne _. _ Żeby wystąpić z takim wnioskiem, trzeba mieć przygotowaną alternatywę, trzeba mieć gotowy gabinet, kandydata na premiera, a przede wszystkim trzeba policzyć głosy. Nie odnoszę wrażenia, żeby PiS którykolwiek z tych wymogów spełniło _ - mówił.

Wizyta Millera w stolicy Dolnego Śląska połączona była z prowadzoną przez Sojusz akcją zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy emerytalnej. Działacze SLD w niedzielę zbierali podpisy we Wrocławiu, a na poniedziałek zaplanowali podobne akcje w Lubinie i w Legnicy. Dotychczas SLD zebrał już ok. 300 tys. podpisów. Miller zapowiedział wcześniej, że planuje ich zebrać jeszcze 200 tysięcy.

Czytaj więcej o szefie SLD w Money.pl
SLD zebrał 300 tysięcy, ale jeszcze im mało Leszek Miller: _ Moja partia będzie współtworzyć rząd, albo... _.
Miller się chwali: Odwiedziliśmy bezdomnych Leszek Miller podkreślił, że wyborcy SLD nie chcą połączenia z Ruchem Palikota.
Tylko Pawlak i Rostowski nie boją się mówić prawdy Andrzej Zwoliński zdradza, co łączy szefa PSL i ministra finansów.
emerytury
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)