Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liczba uczestników OFE wzrosła w lipcu do 15,45 mln

0
Podziel się:

Był to największy przyrost liczby klientów Otwartych Funduszy Emerytalnych od stycznia tego roku.

Liczba uczestników OFE wzrosła w lipcu do 15,45 mln
(Carme Balcells/Dreamstime.com)

Liczba uczestników Otwartych Funduszy Emerytalnych wzrosła w skali miesiąca o 155,1 tysiąca, to jest o 1 procent do 15,45 mln członków na koniec lipca.

Był to największy przyrost liczby drugofilarowych klientów licząc od stycznia, kiedy to ukształtował się na poziomie 329,5 tys. osób (2,2 proc.), podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

_ W minionym miesiącu, podobnie jak w styczniu, miało miejsce losowanie osób, które podjęły zatrudnienie po raz pierwszy i nie zgłosiły się jeszcze do żadnego funduszu emerytalnego. Tym razem losowanie objęło 109,3 tys. osób, które trafiły do jednego z 7 OFE _ - podano w raporcie.

[ Oblicz swoją przyszłą emeryturę:* *

]( http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/ofe/ )Do każdego z funduszy: Allianz Polska OFE, OFE Pocztylion, Generali OFE, AEGON OFE, Nordea OFE, AXA OFE i PKO BP Bankowy OFE trafiło po ponad 15,6 tys. nowych klientów. W sumie ZUS wysłał ponad 205 tys. listów z przypomnieniem, z czego wynika, że samodzielnie wyboru dokonało zaledwie 47 proc. osób. Dla porównania, w poprzednich latach zwykle fundusz wybierało około 60-70 proc., a w lipcu 2009 roku nawet 75 procent.

W minionym miesiącu, zdecydowanie najwyższą dynamikę przyrostu nowych członków wykazał fundusz Pekao OFE (4,7 proc.), pomimo iż nie brał on udziału w losowaniu. W sumie do tego funduszu przystąpiło ponad 16 tysięcy nowych klientów.

Zaraz za nim znalazły się Allianz Polska OFE i OFE Pocztylion, które brały udział w losowaniu i wykazały tempo wzrostu liczby klientów na poziomie równym odpowiednio 3,7 i 3,4 procent. Z kolei na dole zestawienia, pod względem tempa zmian klientów OFE, wypadły OFE Warta (0,01 proc.), Aviva OFE i OFE Polsat – po 0,1 procent.

Najwięcej nowych klientów na rynku pierwotnym, czyli po wykluczeniu losowania, pozyskał fundusz ING OFE (18,1 tys. osób), w którym rejestr posiada blisko co piąty uczestnik drugo filarowego rynku.

Więcej wiadomości o Otwartych Funduszach Emerytalnych - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t91471.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/coraz;czesciej;zmieniamy;fundusz;emerytalny,207,0,657871.html) Coraz częściej zmieniamy fundusz emerytalny W sierpniu OFE zmieniło 150,1 tys. klientów. To o blisko 1,5 tys. osób więcej niż poprzednio.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t141801.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pjn;chce;cofniecia;zmian;w;ofe;pis;na;nie,174,0,850094.html) PJN chce cofnięcia zmian w OFE. PiS na nie Partia chce przekonać posłów innych ugrupowań, by poparli jej wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie ostatnich zmian w systemie emerytalnym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)