Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mundurowi idą do premiera. Chcą bronić emerytur

0
Podziel się

Związki zawodowe służb mundurowych chcą informacji o planach reformy emerytalnej.

Mundurowi idą do premiera. Chcą bronić emerytur
(PAP/Radek Pietruszka)
bDyToWtN

Związki zawodowe służb mundurowych chcą uzyskać od Donalda Tuska jednoznaczne informacje o planach reformy emerytalnej _ mundurówki _.

Jak powiedział szef Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda, związkowcy chcą przekonać rząd, że zbyt daleko idące zmiany są niekorzystne nei tzlko dla funkcjonariuszy tych służb, ale także dla państwa:

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDY:

Związki nie mają też pewności, że rząd, jak spekulowały media, nie zamierza włączyć pracowników służb mundurowych w tradycyjny system emerytalny.

bDyToWtP

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDY:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi mogą przejść na emeryturę po 15 latach pracy, po włączeniu ich do tradycyjnego systemu ubezpieczeń musieliby czekać do 60.-65. roku życia.

W ostatnich wypowiedziach premier nie potwierdzał tej propozycji. Donald Tusk w tym tygodniu mówił jednak, że jeśli przedstawiciele służb mundurowych rozumieją, że nie może być w Polsce 35-letnich emerytów, to mamy już punkt wyjścia do dalszych rozmów na temat porozumienia w tej sprawie. Premier wyraził nadzieję, że wysłuchanie opinii związkowców na temat reformy emerytur służb mundurowych pomoże rządowi przygotować dobre propozycje zmian.

bDyToWtV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t124382.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;mundurowek;beda;protesty,204,0,730316.html) Reforma mundurówek. Będą protesty? Donald Tusk spotka się ze związkowcami ze służb mundurowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/premier;nie;wyklucza;podwyzki;skladki;emerytalnej,30,0,728094.html) Premier nie wyklucza podwyżki składki emerytalnej Tusk: Można spodziewać się debaty w tej kwestii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;przecina;dyskusje;o;ofe;nie;bedzie;wiekszych;zmian,103,0,712807.html) Premier przecina dyskusje o OFE. Nie będzie większych zmian Tusk: Jest dyskusja, ale nie ma żadnych radykalnych pomysłów.
bDyToWuq
KOMENTARZE
(0)