Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mundurówka grozi strajkiem. Ostatnia szansa na ugodę

0
Podziel się:

30 sierpnia ma się odbyć kolejne spotkanie związkowców i przedstawicieli rządu w sprawie emerytur mundurowych.

Mundurówka grozi strajkiem. Ostatnia szansa na ugodę
(włodi/CC/Flickr)
bEUMziRh

*30 sierpnia ma dojść do kolejnego spotkania związkowców i przedstawicieli rządu w sprawie emerytur mundurowych. *_ _

_ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że niewykluczone, iż dojdzie podczas niego do porozumienia między obiema stronami.

Jeśli ugody nie będzie, związkowcy zamierzają dać pokaz siły. Zapowiadają, że w połowie września urządzą wielką manifestację we Wrocławiu, gdzie akurat w ramach prezydencji zbiorą się ministrowie finansów krajów UE.

bEUMziRj

[ Oblicz swoją przyszłą emeryturę:* *

]( http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/ofe/ )_ Dziennik Gazeta Prawna _ ustalił, że PO zależy, by po chwalić się porozumieniem przed wyborami. Na razie rząd straszy związki, że jeżeli nie dojdzie do ugody teraz, to po wyborach może przeforsować znacznie radykalniejszy wariant reformy, na przykład włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego.

W tej chwili rząd i związki dzielą trzy sprawy: wiek emerytalny, trzecia grupa inwalidzka, która umożliwia łączenie renty z pracą oraz maksymalny wymiar emerytury w nowym systemie.

bEUMziRp
Mundurowi nie mogą dogadać się w rządem w sprawie emerytur. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t39577.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/emerytury;mundurowych;blizej;porozumienia,28,0,867100.html) Emerytury mundurowych. Bliżej porozumienia Nadal kwestia sporną pozostaje sprawa fundamentalna, czyli wiek w jakim mundurówka będzie nabywała prawa do emerytur.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t90525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/emerytury;mundurowych;nie;ma;cisnienia,34,0,846626.html) "Emerytury mundurowych? Nie ma ciśnienia" Konstytucja nie pozwala zmieniać uprawnień i przywilejów emerytalnych już nabytych, przypomina premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t89556.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/mundurowi;ustapia;w;sprawie;emerytur,239,0,831471.html) Mundurowi ustąpią w sprawie emerytur? Związkowcy czują się przyciśnięci do muru. Dziś wyślą pismo do premiera, w którym bronią odrębnego systemu emerytalnego służb mundurowych.
bEUMziRK
KOMENTARZE
(0)