Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nauczyciele nie stracą emerytalnych uprawnień

0
Podziel się:

Nauczyciele będą mogli przejść na wcześniejszą emeryturę również po 1 stycznia 2008 roku - informuje Jan Dziedziczak, rzecznik rządu.

Nauczyciele, którzy uzyskają - zgodnie z obecnie obowiązującą Kartą Nauczyciela - uprawnienia do przejścia na wcześniejsze emerytury, będą mogli przejść na nie również po 1 stycznia 2008 r.

Obecnie, zgodnie z Kartą Nauczyciela, nauczyciele mogą przejść na wcześniejsze emerytury bez względu na wiek, jeśli mają 30 lat stażu pracy, w tym 20 lat pracy w oświacie lub 25 lat stażu, w tym 20 lat w szkolnictwie specjalnym.

ZOBACZ TAKŻE:

Rząd wprowadza nowe zasady waloryzacji emeryturChoć przepisy obowiązują do końca roku, to nauczyciele chcący skorzystać z nich muszą złożyć wypowiedzenie na trzy miesiące przed początkiem nowego roku szkolnego, czyli do końca maja.

Dziedziczak wyjaśnia, że w przekazanym pod koniec kwietnia do konsultacji społecznych i międzyresortowych projekcie ustawy o emeryturach pomostowych, zaproponowano zmianę art. 88 Karty Nauczyciela, polegającą na odstąpieniu od spełnienia do końca 2007 r. warunku rozwiązania stosunku pracy.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)