Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE będą agresywnie inwestować pieniądze młodych?

0
Podziel się:

Być może - jak mówi Michał Boni - będzie to nawet 80 proc. aktywów.

OFE będą agresywnie inwestować pieniądze młodych?
(kprm.gov.pl)

Jeśli uda się wprowadzić zmiany w systemie emerytalnym, to 80 procent aktywów OFE zgromadzonych przez młodych Polaków będzie można inwestować agresywnie - w akcje. W przypadku osób starszych będzie to około 10 procent - powiedział w Krynicy minister Michał Boni.

Wyjaśnił, że podział ten będzie opierał się na agresywnych funduszach skierowanych do młodszego pokolenia i stabilnych dla starszego. Dodał, że pod koniec przyszłego tygodnia będą gotowe założenia do projektu ustawy mającej na celu poprawić efektywność działania Otwartych Funduszy Emerytalnych. Założenia te będą efektem wspólnej pracy rządu i przedstawicieli OFE.

XX Forum Ekonomiczne w Krynicy potrwa do soboty. Jest poświęcone szansom, jakie niesie dla Europy Traktat Lizboński. Głównym partnerem Forum Ekonomicznego jest w tym roku województwo małopolskie.
Pod koniec sierpnia premier Donald Tusk spotkał się z szefami Otwartych Funduszy Emerytalnych. W spotkaniu uczestniczył też szef doradców premiera Michał Boni. Rozmawiano o działalności OFE. Premier sformułował całą listę zarzutów wobec funduszy. Poinformował, że w najbliższym czasie oczekuje od OFE propozycji, w jaki sposób mogą zwiększyć swoją efektywność.

Podczas tego spotkania Boni mówił m.in., że kluczem do zwiększenia efektywności systemu jest wielofunduszowość i związane z tym różnicowanie portfeli inwestycyjnych na bardziej agresywne i bardziej bezpieczne. Przyszli emeryci mogliby sami decydować, do kiedy składka jest inwestowana bardziej agresywnie, a od kiedy podlegałaby stałym rygorom. Zdaniem ministra w grę wchodzi także ewentualna obniżka prowizji OFE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t16217.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/opzz;chce;spolecznego;nadzoru;nad;ofe,145,0,670353.html) OPZZ chce społecznego nadzoru nad OFE _ Nie może być tak, że obywatele nie mają żadnego wpływu na to, co dzieje się z ich pieniędzmi. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;potrzebuja;systemowych;rozwiazan,150,0,670102.html) OFE potrzebują systemowych rozwiązań Tak uważa minister skarbu Aleksander Grad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/aktywa;ofe;wzrosly;w;sierpniu;do;201;1;mld;zlotych,186,0,669114.html) Aktywa OFE wzrosły w sierpniu do 201,1 mld złotych Aktywa Otwartych Funduszy Emerytalnych wzrosły w sierpniu o 0,04 proc. i wyniosły na koniec miesiąca 201,1 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t109270.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;znikna;za;dwa;lata;takie;sa;plany;rzadu,106,0,666474.html) OFE znikną za dwa lata? Takie są plany rządu Rząd planuje zastąpić OFE specjalnymi subfunduszami emerytalnymi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)