Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofe
05.01.2006 11:01

OFE ING NN najlepszy w 2005 roku

Średnia zmiana jednostki uczestnictwa w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) w grudniu 2005 roku wyniosła 2,3%. Najwyższą stopę zwrotu w tym okresie uzyskał OFE Pekao, a w całym roku OFE ING NN./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Średnia zmiana jednostki uczestnictwa w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) w grudniu 2005 roku wyniosła 2,3%. Najwyższą stopę zwrotu w tym okresie uzyskał OFE Pekao, a w całym roku OFE ING NNP, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online, zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych i inwestycyjnych. *

„Grudniowa średnia zmiana jednostki uczestnictwa wyniosła 2,3%. Gdyby nie spadek cen akcji Telekomunikacji Polskiej SA i Banku Pekao SA, które stanowią duży udział w portfelach wielu OFE, zyski te byłyby jeszcze większe” – czytamy w raporcie.

Najwyższą stopę zwrotu udało się w tym okresie wypracować zarządzającym funduszami OFE Pekao (+2,9%) oraz OFE Polsat (+2,8%). Najsłabszy, po raz kolejny, okazał się OFE Allianz (+1,8%).

Według Analiz Online, w roku 2005 najlepszy z funduszy – OFE ING NNP osiągnął stopę zwrotu na poziomie 16,4%, natomiast najsłabszy – OFE Allianz – tylko 11,2%.

Indeks największych spółek WIG 20 wzrósł w 2005 roku o 35,7%.

Na koniec 2005 roku na szczycie długoterminowego rankingu, oceniającego fundusze pod względem osiąganych wyników oraz ryzyka, jest OFE AIG. Na kolejnych pozycjach znalazły się OFE Generali oraz OFE Dom.

Tagi: ofe, ing nn, emerytury, wiadomości, porady
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz