Notowania

OFE mają prawie 15 mln członków

W grudniu 2010 r. do funduszy emerytalnych przystąpiło 35,7 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brankatekic/Dreamstime)

*Wzrost liczby klientów otwartych funduszy emerytalnych wyniósł niemal 35,7 tys. w grudniu 2010 r. Oznacza to, że do OFE należy już 14,94 mln Polaków, o 0,2 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, podały Analizy Online. *

W całym roku 2010 do OFE przystąpiło 567,9 tys. uczestników, co daje niespełna 4 proc. dynamikę pozyskiwania nowych klientów przez fundusze w porównaniu do 3,9 proc. w 2009 roku.

W grudniu na ilościowe i strukturalne zmiany na rynku nie miały wpływu sesje transferowe ani losowania do OFE. Najwięcej nowych umów, prawie 13,5 tys., podpisali akwizytorzy OFE Pocztylion, dzięki czemu udział funduszu wzrósł o 0,08 pkt proc.

Relatywnie dobrym wynikiem może się również pochwalić lider w zestawieniu liczby uczestników, ING OFE, który pozyskał o ponad 4 tys. więcej klientów niż jego największy konkurent – Aviva OFE.

Chociaż czołówka zestawienia pod względem liczby uczestników nie zmieniła się od minionego roku – liderem pozostaje ING OFE, drugą pozycję zajmuje Aviva OFE - to całościowy udział dwóch największych graczy na rynku spadł z 40,35% do 38,28%. Jest to efekt przede wszystkim zaniechania działań sprzedażowych na rynku wtórnym.

Jednak, o ile w przypadku ING OFE straty spowodowane ujemnym saldem transferowym zostały skompensowane dzięki zintensyfikowanej akwizycji na rynku pierwotnym (ponad 80 tys. podpisanych umów, najwięcej ze wszystkich funduszy), o tyle Avivie OFE sztuka ta już się nie powiodła i fundusz kończy rok z największym odpływem klientów wśród wszystkich OFE.

W grudniowym zestawieniu zmniejszenie liczby członków odnotował jedynie OFE Polsat (-70 osób).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t89171.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/chca;by;polacy;mogli;wybrac;ofe;albo;zus,56,0,747064.html) Chcą, by Polacy mogli wybrać. OFE albo ZUS Jutro klub PiS przedstawi własny projekt ustawy dotyczący Otwartych Funduszy Emerytalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t127830.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/skladka;z;ofe;do;zus;rostowski;chce;zachowac;dziedziczenie,197,0,746949.html) Składka z OFE do ZUS. Rostowski chce zachować dziedziczenie Minister finansów zapowiada prace nad rozwiązaniem, które sprawi, że spadkobiercy nie będą poszkodowani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t127626.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/zabieraja;nam;skladki;z;ofe;wiekszosc;trafi;do;zus,158,0,745630.html) Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS Trzy filary w systemie zostają, ale do OFE trafiać będzie nie - jak obecnie - 7,3 procent, a jedynie 2,3 procent ubruttowionej pensji. Ekonomiści mówią o antyreformie i demontażu systemu.
Tagi: obniżenie składki do ofe, emerytury, ofe, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz