Notowania

reforma ofe
26.05.2010 06:50

OPZZ chce pozwolić Polakom rezygnować z OFE

Opozycja i koalicyjny PSL są za. Obecnego systemu broni premier i minister Boni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Creatista/Dreamstime)

OPZZ zapowiada, że złoży w Sejmie obywatelski projekt ustawy pozwalającej na wycofanie pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych. PiS, SLD, a nawet koalicyjny PSL są wstępnie za, choć wiedzą, że byłby to koniec reformy emerytalnej.

Związkowcy uważają, że Polacy powinni mieć możliwość decydowania, gdzie chcą oszczędzać na emeryturę. _ _

_ - Nie może być tak, że po 11 latach oszczędzania ludzie dostają z OFE 100 złotych emerytury _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _ szef OPZZ Jan Guz.

- _ Każdy powinien mieć wybór _ - przyznają zgodnie posłanka PiS Małgorzata Sadurska i była prezes ZUS Anna Bańkowska z SLD. Za jest nawet koalicyjny PSL -pomysł popierają wicepremier Waldemar Pawlak i minister pracy Jolanta Fedak. Jej resort pracuje nad przepisami pozwalającymi na wycofanie pieniędzy z OFE.

Na wychodzenie z Otwartych Funduszy Emerytalnych nie zgadzają się premier Donald Tusk i minister Michał Boni. Z drugiej strony pomysł poparł minister finansów Jacek Rostowski,któremu pozwoliłoby to zmniejszyć dziurę budżetową.

Tagi: reforma ofe, zus, ofe, opzz, wycofanie, pieniądze, polacy, reforma, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz