Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze z OFE mają trafić na infrastrukturę

0
Podziel się:

Jolanta Fedak ma w rządzie silną pozycję: gdy zaproponowała obniżenie składek do OFE, to rząd mimo początkowych protestów, wykonał to.

Pieniądze z OFE mają trafić na infrastrukturę
(kprm.gov.pl)
bECWFLQl

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chciałaby nasze oszczędności z II filaru - 200 miliardów złotych - przeznaczyć na inwestycje w rozwój kraju.

Jolanta Fedak ma w rządzie silną pozycję: gdy zaproponowała obniżenie składek do OFE, to rząd mimo początkowych protestów, wdrożył jej pomysł - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. W rozmowie z gazetą minister Fedak zapowiada teraz, że za dwa lata przeprowadzona będzie generalna kontrola wyników OFE. Jeśli okaże się, że ich wyniki nie są satysfakcjonujące, może dojść do kolejnych zmian w systemie emerytalnym. _ _

_ Oblicz swoją emeryturę w Money.pl- Czy stać nas na ryzykowanie oszczędności emerytalnych na giełdach? Uważam, że gdyby 200 miliardów wystawionych ponownie na ryzyko spekulacyjne zainwestować w rozwój kraju, przyszłe emerytury byłyby pewniejsze i wyższe _ - mówi Jolanta Fedak.

bECWFLQn

Zastrzega jednak, że ewentualne decyzje zapadną za 2 lata, gdy przyjdzie czas na ocenę OFE.

Minister Fedak twierdzi, że nie jest zwolenniczką ustawowego wydłużania czasu pracy przed emeryturą. Szefowa resortu przekonuje, że nasz system nagradza za dłuższą pracę i to wystarcza, by kusić ludzi do późniejszego odchodzenia na emeryturę.

Więcej wiadomości o emeryturach znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;upomina;fedak;a;ona;znow;atakuje;ofe,21,0,843285.html) Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE Minister pracy Jolanta Fedak broni pomysłu przekazania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wypłaty emerytur z OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maleja;szanse;na;wyzsze;i;bezpieczniejsze;emerytury,73,0,808265.html) "Maleją szanse na wyższe emerytury" Balcerowicz: Dzień podpisania przez prezydenta zmian w OFE, jest złym dniem dla demokratycznego państwa prawa w Polsce.
bECWFLQO
KOMENTARZE
(0)