Notowania

PiS: Fedak ma poglądy zbliżone do naszych

Klub PiS przygotuje w sprawie reformy własny projekt ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Klub PiS spotkał się z minister pracy Jolantą Fedak w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jak mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, poglądy minister pracy i jego partii w kwestii OFE są zbliżone. *

Kaczyński wyraził wdzięczność minister pracy za to, że zgodziła się spotkać z posłami Prawa i Sprawiedliwości.

_ - Rozmowa dotyczyła sprawy rzeczywiście dzisiaj niesłychanie istotnej i z punktu widzenia przyszłości polskich emerytów i z punktu widzenia przyszłości polskich finansów publicznych _ - powiedział szef PiS dziennikarzom po spotkaniu. Jak zaznaczył, jego partia zawsze na pierwszym miejscu stawia sprawę polskich emerytów.

Prezes PiS poinformował, że poglądy minister pracy i jego ugrupowania w kwestii OFE są zbliżone. - _ Z tym, że my w naszych propozycjach idziemy dalej _ - zaznaczył. Jak zapowiedział, PiS będzie wspierać propozycje minister pracy, _ być może dodając pewne poprawki _.

Wyraził nadzieję, że w sporze o OFE, jaki toczy się między Fedak i ministrem w kancelarii premiera Michałem Bonim, zwycięży koncepcja minister pracy, bo - ocenił - _ jest to jakaś droga ku rozwiązaniu problemu _.

_ - Wprowadzanie nowego rodzaju papierów wartościowych do OFE doprowadzi do dalszego pogłębienia kryzysu i można powiedzieć, że ten system, który już dzisiaj ma gromadzić pieniądze, a głównie opiera się na pożyczkach, stanie się jeszcze bardziej oderwany od rzeczywistości ekonomicznej niż w tej chwili _ - ocenił prezes PiS. Jak mówił, tego typu rozwiązania PiS będzie _ z całą pewnością zwalczać _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;uspokaja;oszczednosci;w;ofe;nie;sa;zagrozone,195,0,727491.html) Boni uspokaja: Oszczędności w OFE nie są zagrożone Minister zapowiada, że obecny system będzie zachowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t123688.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/rzad;zlupi;nas;podwojnie;nowe;pomysly;nizsze;emerytury,185,0,726457.html) Rząd złupi nas podwójnie. Nowe pomysły, niższe emerytury Rozwiązanie - na które podobno zgodzili się ministrowie: Rostowski i Fedak - spowoduje, że osoby, które dzisiaj zaczynają pracę, dostaną emerytury o 6-7 procent niższe niż w obecnym systemie. Spadkobiercy osób, które oszczędzały w OFE mogą stracić nawet 125 tys. zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t123455.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rostowski;w;sprawie;ofe;popiera;nas;wiecej;niz;dwa;kraje,164,0,726692.html) Rostowski: W sprawie OFE popiera nas więcej niż dwa kraje KE nie chce ulgowo traktować państw, które przeprowadziły reformy emerytalne.
Tagi: obniżenie składki do ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz