Notowania

zmiany w ofe
15.02.2011 15:11

PJN chce wysłuchania w sprawie OFE

Joanna Kluzik-Rostkowska pyta, czy o propozycjach minister Fedak wie premier Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłowie PJN chcą publicznego wysłuchania ustawy, dotyczącej zmian w OFE. Szefowa klubu Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła na konferencji prasowej, że oczekuje też jednolitego stanowiska rządu w sprawie zmian w funduszach emerytalnych.

Wczoraj minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że wystąpi z postulatem, by znieść koncesjonowanie runku Otwartych Funduzy emerytalnych. Tymczasem, przypomina Kluzik-Rostkowska, ustawa o OFE miała trafić do Sejmu już 20 lutego. Posłanka zapytała, czy o propozycjach minister pracy, wie już premier Donald Tusk:

- _ Po tej propozycji pani minister Jolanty Fedak rząd milczy, więc chcieliśmy zapytać, czy premier Tusk wie o tej propozycji. Jeżeli wie, to dlaczego milczy i czy rzeczywiście mamy do czynienia z taką sytuacją, że sprawy w swoje ręce, sprawy gospodarcze, te najważniejsze dla Polski dzisiaj, wzięła pani minister Fedak? _ - pytała Kluzik-Rostkowska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JOANNY KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ:

(Źródło: IAR)

Poseł PJN Jan Filip Libicki mówi, że tuż po tym, jak projekt dotyczący zmian w OFE trafi do prac w Sejmie, powinno odbyć się jego publiczne wysłuchanie:

-_ My złożymy wniosek o wysłuchanie publiczne i będziemy chcieli, żeby w tym wysłuchaniu publicznym wziął także udział Leszek Balcerowicz i miał możliwość przedstawienia swojego stanowiska w tej sprawie _- powiedział Libicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA LIBICKIEGO:

(Źródło: IAR)

Według rządowego projektu, do OFE zamiast 7,3 procent składki ma trafiać 2,3 procent. 5 procent będzie księgowane na specjalnych kontach osobistych w ZUS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t74792.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;obiecuje;dziedziczenie;skladek,203,0,750539.html) Fedak obiecuje dziedziczenie składek Ministerstwo pracuje nad tym by powszechne dziedziczenie było zapewnione.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;zapewnia;emerytury;beda;wyzsze,188,0,745916.html) Fedak zapewnia: Emerytury będą wyższe Nie będą się też tak mocno wahać - mówi minister pracy o planach zmniejszenia składki do OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t97443.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/premier;dobral;sie;ofe;do;skory;tak;jak;obiecal,187,0,745659.html) Premier dobrał się OFE do skóry. Tak jak obiecał - Bez tych pieniędzy zrealizowanie budżetu na 2011 rok byłoby trudne - ocenia Janusz Piechociński.
Tagi: zmiany w ofe, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz