Notowania

Podniesienie wieku emerytalnego. Związkowcy protestują

Przed Sejmem przybywa związkowców, którzy zaczynają ustawiać się na drogach wjazdowych i wyjazdowych. Na szyjach mają specjalne łańcuchy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Przed Sejmem przybywa związkowców, którzy zaczynają ustawiać się na drogach wjazdowych i wyjazdowych. Na szyjach mają specjalne łańcuchy. _ _

_ - To jest taka nowa biżuteria, którą będziemy wykorzystywać do zablokowania wejścia do Sejmu _- wyjaśnia jeden ze związkowców.

Związkowcy _ Solidarności _ są oburzeni, że przewodniczący Piotr Duda nie został wpuszczony do Sejmu. Posłowie będą głosować nad ustawami emerytalnymi.

Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej Solidarności Tadeusz Majchrowicz twierdzi jednak, że można się było tego spodziewać.

_ - To nas nie zaskakuje, nie chcą z nami rozmawiać. Arogancja w najlepszym wydaniu, za komuny nawet tak nie było. To nie jest chyba najlepszym świadectwem dla Platformy, która mieni się partią europejską. To jest taki mały skandal. To jeszcze nie koniec, zapewne wielokrotnie będą chcieli nas zlekceważyć. Ale my będziemy robić swoje, mimo wszystko _- tłumaczy Majchrowicz.

POSŁUCHAJ TADEUSZA MAJCHROWICZA:

źródło: IAR

Związkowcy nie mają wątpliwości, że posłowie przegłosują projekt podwyższający wiek emerytalny ale jak mówią, pikietują przed Sejmem by pokazać, że nie zgadzają się z rządową propozycją.

Czytaj więcej w Money.pl
Przynieśli do Sejmu dziecięce buciki. Po co? _ Najwyższą oznaką patriotyzmu w czasach pokoju, w wolnym państwie, wolnej Polsce, jest praca na jej rzecz. _
Kaczyński: Niechlujnie, pospiesznie, tchórzliwie Prezes PiS nie zostawił suchej nitki na emerytalnych propozycjach rządu.
Jednak nie podniosą wieku emerytalnego? _ Koalicja pracowała szybko, "dociskając projekt kolanem". Pokazuje to arogancję władzy i jej niechlujstwo _.
Tagi: wydłużenie wieku emerytalnego, emerytura, emerytury, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz