Notowania

Podwyższenie wieku emerytalnego. Komorowski o reformie

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że nie widzi powodu, by w sprawie reformy emerytalnej cokolwiek opóźniać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że nie widzi powodu, by w sprawie reformy emerytalnej cokolwiek opóźniać. Wyraził też satysfakcję, że niełatwa praca na rzecz wspólnego, koalicyjnego projektu tej reformy dobiegła końca na poziomie rządu._ _

_ - Jaka będzie moja ostateczna decyzja, będę mówił po tym, jak zapoznam się z finalnym produktem trudnej pracy rządowej i parlamentarnej _ - zastrzegł w rozmowie dziennikarzami w Porto w Portugalii, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.

Prezydent był pytany, czy jego zdaniem jeszcze w maju projekt reformy emerytalnej trafi na jego biurko, o czym wspominał premier Donald Tusk. - _ Jeśli premier ma podstawy sądzić, że przez parlament to (projekt reformy emerytalnej ) przejdzie, to ja nie widzę powodu, bym dzisiaj mówił o tym, że będę chciał cokolwiek opóźniać. Wręcz odwrotnie. Uważam, że dobrze jest wykonywać pracę szybko, ale ważne jest, by wykonywać ją jak najlepiej _ - odpowiedział Komorowski.

Prezydent wyraził satysfakcję, że _ niełatwa praca na rzecz wspólnego, koalicyjnego projektu dobiega końca na poziomie Rady Ministrów _. Ma też nadzieję, że _ w tej pracy także przydatne były wysiłki kancelarii prezydenta, zmierzające do ułatwienia zawarcia kompromisu, z korzyścią nie tylko dla rządu, ale przede wszystkim środowisk obecnych i przyszłych emerytów _.

_ - Jestem przekonany, że czeka nas po tym ważnym etapie dalsze działanie na rzecz budowania całościowego systemu zmian w szeroko pojętej polityce społecznej tak, aby reforma systemu emerytalnego mogła być akceptowana w jak najszerszym układzie społecznym, a nie tylko politycznym _ - powiedział prezydent.

Jak podkreślił, zabiegał o to, _ by koalicja i parlament wykorzystali jak najlepiej trzy lata bez wyborów _. - _ To znaczy podejmując także najtrudniejsze działania, projekty konieczne z punktu widzenia przyszłości Polski, a do takich projektów niewątpliwie należy reforma systemu emerytalnego _ - dodał Komorowski.

Rząd zaakceptował dziś projekt zmian w systemie emerytalnym. Według premiera Donalda Tuska jeszcze w piątek zostanie on przekazany do Sejmu. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała już, że Sejm w przyszły czwartek zajmie się tą rządową propozycją.

O reformie emerytur czytaj więcej w Money.pl
Zdecydowali o emeryturach mundurowych. "Teraz będzie sprawiedliwie" Donald Tusk mówi o kompromisie. -_ Liczę na zdrowy rozsądek tym bardziej, że protestujący protestowaliby w imieniu tych, którzy dopiero do służby przyjdą. _
Dzięki nim "Tusk wciąż mocno siedzi w siodle" Pół roku po ponownym wyborze na urząd premiera Donald Tusk krytykowany jest coraz mocniej za nieudane reformy.
Ujawnia, jak wyglądały negocjacje emerytalne Dopytywany wyjaśnia, dlaczego nie udało się porozumieć z PSL.
Emerytalny kompromis. Tusk chce dać wybór Premier zapowiada projekt, który z jednej strony będzie ostry, a z drugiej zapewni pomoc potrzebującym.
Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, reforma, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz