Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytura
23.07.2007 07:24

Polacy chcą pracować coraz dłużej

Coraz więcej Polaków wchodzących w wiek emerytalny chce pracować dłużej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Coraz więcej Polaków wchodzących w wiek emerytalny chce pracować dłużej - podaje "Rzeczpospolita", powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Wśród obecnych 50-letnich i starszych Polaków, co trzecia osoba planuje pracować tak długo, jak to będzie możliwe, a co ósma chce zostać w pracy nawet po przekroczeniu sześćdziesiątego piątego roku życia - gazeta przytacza informacje GUS.

Według eksperta z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, zmiana zachowań Polaków, którzy wcześniej uciekali na emeryturę jak szybko to było możliwe, wynika z przyczyn ekonomicznych. "Mamy coraz mniejsze bezrobocie, a starsi pracownicy są poszukiwani.

"W najbliższych latach będzie coraz więcej starszych ludzi, a coraz mniej młodszych, więc tym bardziej doświadczeni pracownicy będą cenni. Poza tym ludzie zauważają, że opłaca się pracować dłużej, bo dostaną wtedy wyższe emerytury" - wylicza ekspert na łamach "Rzeczpospolitej".

Tagi: emerytura, emeryt, świadczenie, praca, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz