Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Politycy nieprzychylni kolejnym zmianom w emeryturach

0
Podziel się:

- Rząd stara się znaleźć rozwiązanie, które wypełni dziurę budżetową - uważa Mariusz Błaszczak z PiS.

Politycy nieprzychylni kolejnym zmianom w emeryturach
(kprm.gov.pl)
bELgMUMl

Pomysły zmian dotyczących systemu emerytalnego, które przedstawiła minister pracy Jolanta Fedak, wywołują dyskusję polityczną. Podobają się one tylko PSL, reszta partii wypowiada się negatywnie na ten temat.

Jarosław Kalinowski z PSL przekonuje, że projekt przygotowany przez jego partyjną koleżankę jest po to, żeby zabezpieczyć przyszłych emerytów. - _ Z dnia na dzień światowa finansjera może się mocno pokiereszować, czy wręcz zawalić. _

bELgMUMn

Koalicyjna Platforma Obywatelska o najnowszym pomyśle Jolanty Fedak na razie wypowiada się sceptycznie. Jarosław Gowin zwraca uwagę, że projektu nikt szerzej nie omówił z PO.

- _ Potrzebna jest debata ekspertów. Skalowanie tego typu propozycji wcześniej czy później skończy się tym, że OFE po prostu upadną _ - uważa Gowin.

Pomysł z przekazywaniem z OFE do ZUS zgromadzonych przez przyszłych emerytów pieniedzy krytykuje Mariusz Błaszczak z PiS. - _ Rząd stara się znaleźć rozwiązanie, które wypełni dziurę budżetową. _

bELgMUMt

Z kolei Janusz Zemke z SLD zwraca uwagę, że propozycja minister Fedak to na razie _ ogólniki i uproszczone hasła _, które trudno komentować ale trzeba się ich obawiać, gdyby zostały zrealizowane.

- _ Trzeba pamiętać o tym, że takie decyzje dotykają żywych ludzi. Nie można mówić, że jakaś idea jest słuszna, albo nie. Trzeba dokładnie wiedzieć, czy emeryt będzie miał emeryturę wyższą i stabilniejszą, czy nie. Póki co te wyliczenia są w ogólnej sferze idei _ - uważa Zemke.

Według projektu przygotowanego przez resort pracy zakładem wypłacającym emeryturę będzie ZUS. Przekazanie w ostatnich latach pieniędzy z OFE do ZUS pozwoli uniknąć - jak tłumaczy minister Fedak - nagłych i nieprzewidywalnych zdarzeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zgromadzone z funduszach środki.

Projekt zakłada też, że naszymi oszczędnościami przeniesionymi z OFE ZUS nie będzie zarządzał czy inwestował. Zakład wyda po prostu te pieniądze na bieżące emerytury, a przyszłym świadczenia będzie wpłacał jak teraz - ze składek pracujących.

bELgMUMu
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ostatecznie;dobic;ofe;czesc;rzadu;za;ekonomisci;podzieleni,176,0,833456.html) Ostatecznie dobić OFE? Część rządu za, ekonomiści podzieleni Waldemar Pawlak popiera nowy pomysł, aby zebrane przez Polaków w OFE oszczędności dać obecnym emerytom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t134640.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/zus;i;ofe;po;zmianach;wszystko;pozera;inflacja,72,0,828232.html) ZUS i OFE po zmianach. Wszystko pożera inflacja Wysokość środków zgromadzonych na subkontach sprawdzimy w sieci dopiero w przyszłym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t42197.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/ranking;ofe;kto;bedzie;kusil;przyszlych;emerytow,222,0,824542.html) Ranking OFE: Kto będzie kusił przyszłych emerytów? Do końca roku akwizytorzy mogą namawiać do zmiany funduszu. Sprawdź, które mają najlepsze wyniki, a które najsłabsze.
bELgMUMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)