Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier dostał 83 tys. listów w sprawie OFE

0
Podziel się:

Przeciwnicy rządowych zmian chcą, żeby premier zmienił zdanie w sprawie reformy.

Premier dostał 83 tys. listów w sprawie OFE
(kprm.gov.pl)

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych przekazała Kancelarii Premiera Donalda Tuska 83 tys. listów podpisanych przez przeciwników rządowych propozycji zmian w systemie emerytalnym.

Podpisy były zbierane w ramach akcji społecznej _ obronemeryture.pl _ zorganizowanej przez IGTE i Business Centre Club. Jej celem było uświadomienie członkom Otwartych Funduszy Emerytalnych skutków wdrożenia rządowych planów, dotyczących zmian w systemie emerytalnym.

_ - Odzew, z którym spotkała się akcja, dowodzi, że była ona potrzebna. Dzięki niej wielu ubezpieczonych w OFE uświadomiło sobie korzyści, jakie wynikają z istnienia funduszy emerytalnych _ - powiedziała Ewa Lewicka, prezes IGTE. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i wyrazili swój protest, organizatorzy serdecznie dziękują.

Akcja rozpoczęła się 17 stycznia. Na stronie internetowej www.obronemeryture.pl znalazł się list do premiera wyrażający niezadowolenie z propozycji rządu. List został również opublikowany w niektórych dziennikach - czytelnicy mogli go podpisać, wyciąć i wysłać. Akcji towarzyszyły ogłoszenia w prasie, telewizji i na billboardach pokazywanych w pierwszym tygodniu jej trwania.

- _ Obronemeryture.pl była skierowana przede wszystkim do użytkowników Internetu. Profil akcji na Facebooku zdobył aż 3,8 tys. fanów, głównie młodych ludzi. To w ich przyszłe emerytury biją najmocniej pomysły rządu _ – wyjaśniła Ewa Lewicka.

Rządowa propozycja zakłada zmianę wysokości składki na ubezpieczenie emerytalne przekazywanej do OFE z 7,3 do 2,3 proc. wynagrodzenia. Część zabrana funduszom ma trafić do Zakładu Ubezpieczeń Emerytalnych, który ma dostawać 17,23 proc. wynagrodzenia każdego zatrudnionego (obecnie 12,23 proc.). Zdaniem IGTE ta zmiana podważa sens reformy emerytalnej z 1999 r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/bank;swiatowy;o;ofe;rzad;zrobil;na;odwrot,88,0,773976.html) Bank Światowy o OFE. Rząd zrobił na odwrót Eksperci globalnej instytucji rekomendowali gabinetowi Tuska podniesienie składek do II filara.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t129920.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/balcerowicz;o;ofe;radykalne;ciecia;i;brak;szacunku;dla;ludzi,125,0,759677.html) Balcerowicz o OFE: Radykalne cięcia i brak szacunku dla ludzi Były szef NBP uważa, że rządowy pomysł na reformę emerytalną jest zły i szkodliwy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t97443.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/premier;dobral;sie;ofe;do;skory;tak;jak;obiecal,187,0,745659.html) Premier dobrał się OFE do skóry. Tak jak obiecał - Bez tych pieniędzy zrealizowanie budżetu na 2011 rok byłoby trudne - ocenia Janusz Piechociński.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)