Notowania

zmiany w ofe
31.05.2011 17:02

Premier gani Fedak, za "autorskie występy"

Donald Tusk zwrócił uwagę minister Fedak, że powinna uważać z wypowiedziami na temat OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Pomysł minister pracy Jolanty Fedak, by na 10 lat przed przejściem na emeryturą pieniądze zgromadzone w OFE przelewać do ZUS, nie jest projektem rządu i nim nie będzie, powiedział premier Donald Tusk. *

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Tusk był pytany, czy pomysł minister Fedak, by na 10 lat przed emeryturą pieniądze z OFE przelewać do ZUS, jest jej autorskim pomysłem, czy też rządu.

_ - Przyjąłem do wiadomości wytłumaczenie pani minister Fedak, że chodziło jej o coś innego. (...) To nie jest projekt rządowy i nie będzie też w przewidywanej przeze mnie przyszłości. Sprawa jest zamknięta, za zamieszanie przepraszam _ - powiedział Tusk.

Dodał, że zwrócił uwagę minister Fedak, że nie powinna _ przesadzać z autorskimi występami w tej materii _. Premier zastrzegł, że dotyczy to każdego ministra, nie tylko tej sprawy i minister Fedak.

20 maja _ Gazeta Wyborcza _ napisała, że resort pracy przygotował projekt tzw. ustawy wypłatowej, który przewiduje, że oszczędności zgromadzone w OFE byłyby na 5-10 lat przed przejściem na emeryturę przekazywane do ZUS. Zakład nie zarządzałby nimi, ani ich nie inwestował, tylko wydawałby na bieżące emerytury. Przyszłe świadczenia wypłacałby ze składek pracujących. Emerytury każdego roku byłyby waloryzowane.

Minister Fedak powiedziała wówczas _ GW _, że chciałaby, aby _ ustawa wypłatowa _ została uchwalona jeszcze przed wyborami. Według _ GW _ resort pracy rozważa też możliwość wypłaty pieniędzy z OFE przez osoby, które ukończyły 65. roku życia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maleja;szanse;na;wyzsze;i;bezpieczniejsze;emerytury,73,0,808265.html) "Maleją szanse na wyższe i bezpieczniejsze emerytury" Balcerowicz: Dzień podpisania przez prezydenta zmian w OFE, jest złym dniem dla demokratycznego państwa prawa w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t136438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bunt;senatora;po;przeciwko;zmianom;w;ofe,153,0,803225.html) Bunt senatora PO przeciwko zmianom w OFE Klimowicz: Jest mi przykro, że proponowane przez Platformę zmiany są niekorzystne. Rzucił partyjną legitymację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t74792.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pis;fedak;ma;poglady;zblizone;do;naszych,206,0,728270.html) PiS: Fedak ma poglądy zbliżone do naszych Klub PiS przygotuje w sprawie reformy własny projekt ustawy.
Tagi: zmiany w ofe, ofe, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz