Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier wylicza, kto poprze zmiany w OFE

0
Podziel się:

Według premiera, reformę Otwartych Funduszy Emerytalnych na pewno poprze koalicja rządowa.

Premier wylicza, kto poprze zmiany w OFE
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bEEGwXYl

Jestem pewien, że PSL i PO poprą zmiany w OFE zaproponowane przez rząd - powiedział w środę premier Donald Tusk. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi liderów opozycji, wyraził nadzieję, że reforma systemu emerytalnego nie będzie blokowana przez partie opozycyjne.

Tusk podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był pytany o to, na jakie poparcie w Sejmie liczy ws. przedstawionych przez niego zmian w OFE.

_ - Skuteczne rządzenie polega na tym, że dysponuje się większością w parlamencie. Jeśli nie byłbym pewien Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy w sprawie przyjęcia zmian, jakie proponujemy w OFE, to byśmy tego nie proponowali (...). Jestem spokojny, tym bardziej, że wariant, który przygotowaliśmy, jest wariantem bardzo rozsądnym, nastawionym na bezpieczeństwo, odpowiedzialnym i nieradykalnym _ - powiedział premier.

bEEGwXYn

Ocenił, że tym co powinno uspokoić polityków, komentatorów i rynek kapitałowy jest zachowanie części akcyjnej w OFE.

_ - Biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi liderów opozycji w odniesieniu do OFE wydaje się, że ich wnioski szły w podobną stronę. Niektórzy byli mniej radykalni, niektórzy bardziej, ale szczerze powiedziawszy, jeśli chcą być wiarygodni w kwestii OFE, nie powinni nam blokować tych zmian. Ktoś kto wierzy w to, że będzie miał kiedyś w Polsce coś do powiedzenia, wygra wybory, czy będzie rządził, powinien nas wspomagać i trzymać kciuki za nas. To przedsięwzięcie, które uwalania Polskę od ciężaru długu publicznego, w dużej mierze nie na rok 2014, tylko bardziej pozytywnie odczują to Polacy i rządzący Polakami za 5, 8, 10 lat _ - podkreślił Tusk.

_ - Jeżeli opozycja prezentuje choćby odrobinę odpowiedzialności i zdrowego rozsądku, to nie powinna tego blokować _ - dodał.

Tusk zapowiedział w środę m.in., że część obligacyjna OFE będzie przekazana do ZUS oraz że przyszła składka do OFE będzie dobrowolna.

bEEGwXYt
Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z OFE? Donald Tusk zdradza terminy Premier dodaje, że liczy na opozycję - SLD oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Nasz rząd się nigdy na to nie zgodzi _ - To pomysł szokujący _- tak minister finansów Jacek Rostowski nazwał propozycje Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
Skok na pieniądze z OFE. Rząd zabiera nam 150 miliardów złotych O tym, jak oszczędzać dalej będzie można zdecydować samemu. Będą poważne zmiany w dziedziczeniu środków.
bEEGwXYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)