Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w ofe
27.06.2013 13:15

Przemysław Wipler przystępuje do zespołu parlamentarnego "Dobre zmiany"

Zespół "Dobre zmiany" może uruchomić mechanizm dialogu pomiędzy politykami różnych partii, którzy nie mają żadnej innej formuły współpracy- powiedział polityk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/Reporter)

Przemysław Wipler poinformował, że chce przekonywać polityków koalicji do realizacji własnych pomysłów programowych. Zapowiedział kampanię społeczną _ Oddajcie kasę z OFE _.

Zespół _ Dobre zmiany _, którego szefem jest b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (PO), powstał w czerwcu. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele skrzydła konserwatywnego w Platformie oraz politycy PSL.

_ - Zespół "Dobre zmiany" może uruchomić mechanizm dialogu pomiędzy politykami różnych partii, którzy nie mają żadnej innej formuły współpracy _ - podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie Wipler, do niedawna poseł PiS.

Jak zaznaczył uczestnictwo w pracach zespołu, to szansa dla niego, jako posła opozycji, by przekonywać polityków koalicyjnych PO i PSL do realizacji własnych pomysłów programowych.

Wipler zapowiedział, że chce na forum zespołu przedstawić m.in. pomysł likwidacji finansowania partii z budżetu w połączeniu ze zwiększeniem finansowania biur poselskich.

Jak podkreślił będzie też chciał przekonać posłów zespołu do pomysłu przekazania Polakom pieniędzy, które zgromadzili w Otwartych Funduszach Emerytalnych. _ Zakończmy ten eksperyment, znieśmy przymus oszczędzania w tych instytucjach, z drugiej strony dajmy - Polakom możliwość odzyskania tych składek i samodzielnego oszczędzania na emeryturę _ - zaznaczył.

Wipler poinformował, że jego stowarzyszenie _ Republikanie _ rozpoczyna kampanię społeczną _ Oddajcie kasę z OFE. _ Jego zdaniem wszystkie propozycje zaprezentowane w środę przez ministrów pracy oraz finansów Władysława Kosiniaka-Kamysza i Jacka Rostowskiego dotyczące OFE są złe, bo oznaczają łatanie tymi pieniędzmi _ dziurawego budżetu _.

_ tylko w money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/203/m275147.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/nacjonalizacja;oszczednosci;nie;przejdzie;rzad;wybierze;drugi;wariant;zmian;w;ofe,116,0,1334388.html) *Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE * Już w zasadzie wiadomo, który z trzech scenariuszy wygaszania OFE wybierze rząd. - Uważamy, że środki z OFE powinny zostać oddane Polakom. Zwrot tych środków to szansa na zakończenie kryzysu gospodarczego _ - przekonywał.

Jacek Rostowski zaprezentował trzy propozycje zmian w OFE. Pierwsza z nich to tzw. likwidacja części obligacyjnej OFE i zaksięgowanie pieniędzy przyszłych emerytów na subkonta w ZUS. Druga propozycja to wprowadzenie dobrowolności przynależności do OFE, a trzecia to wprowadzenie _ dobrowolności plus _, czyli oprócz możliwości wyboru pomiędzy pozostaniem w OFE, a przejściem do ZUS, wprowadzenie możliwości przekazywania do swojego funduszu dodatkowej składki.

Wipler na początku czerwca zrezygnował z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PiS i poinformował, że rozpoczyna budowę nowego ruchu politycznego, zakładając stowarzyszenie _ Republikanie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd zmienił istotę systemu emerytalnego Oszczędności i dzieci albo pomoc społeczna. Taki wybór, zdaniem posła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, mają przyszli polscy emeryci.
Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE Już w zasadzie wiadomo, który z trzech scenariuszy wygaszania OFE wybierze rząd.
Jak zmiany w OFE wpłyną na emerytury? Zobacz opis wszystkich trzech wariantów rekomendowanych przez rząd.
Tagi: zmiany w ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz