Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna jest konieczna

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że koalicja wyjdzie zwycięsko z trudnej próby reformy systemu emerytalnego.

Reforma emerytalna jest konieczna
(prezydent.pl/GFDL)
bFgeKGxx

Bronisław Komorowski przekonuje, że pomysł PSL na reformę emerytalna jest za drogi. Jednocześnie podkreśla, że pracować dłużej musimy.

Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że koalicja wyjdzie zwycięsko z trudnej próby reformy systemu emerytalnego. Prezydent, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, podkreślił, że wydłużenie wieku emerytalnego jest niezbędne, bo nasze społeczeństwo się starzeje i młodzi ludzie w wieku produkcyjnym nie zdołają w przyszłości utrzymać rosnącej rzeszy emerytów.

- _ Pytanie jest takie, czy podzielimy się tym ciężarem, młodzi ludzie ze starszymi, które dłużej popracują. Nie ma wyjścia, to jest konieczność. Wszyscy w Unii przeprowadzają te reformy, bo mamy problem z demografią _ - mówi Komorowski.

bFgeKGxz

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Bronisław Komorowski przekonywał, że Polski nie stać na realizację wariantu proponowanego przez PSL, by kobiety za każde wychowane dziecko mogły wcześniej przechodzić na emeryturę.

- _ Chcielibyśmy tego, tylko według mnie Polski nie stać na to rozwiązanie tak jak innych krajów europejskich. Ale warto myśleć o to, jak rekompensować kobietom to, że zrezygnowały na jakiś czas z pracy, by poświęcić się macierzyństwu _ - przekonuje prezydent.

Prezydent podkreślił, że bardzo liczy na wsparcie partii, pozostających poza koalicją. Bronisław Komorowski podkreślił, że warunkiem rozmów społecznych w sprawie reformy emerytur jest ogólna zgoda co do konieczności jej przeprowadzenia. Zwrócił uwagę, że pracom nad niepopularnymi zmianami nie powinna zaszkodzić wizja przyszłych wyborów i chęć pozyskania życzliwości elektoratu.

bFgeKGxF
Czytaj więcej opinii o polityce
Premier jest jak cesarz. Tym razem będzie się musiał ugiąć Poseł PSL mówi, że liczy na wspólny z PO projekt reformy emerytalnej.
Bo Bronisław Komorowski to stróż żyrandoli Głowę państwa ocenia poseł PiS Zbigniew Girzyński: _ Zachowuje się źle _.
20 milionów to cena Pawlaka, za zgodę na reformę emerytur Dlaczego PSL sprzeciwia się pomysłom premiera, pisze Anna Anagnostopulu.
bFgeKGya
KOMENTARZE
(0)