Notowania

reforma emerytalna
26.02.2012 15:29

Reforma emerytalna. Miller nie widzi zagrożenia dla koalicji

Lider SLD poinformował też, do czego użyje podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Koalicja PO-PSL porozumie się w sprawie reformy emerytalnej - tak uważa lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller. Jednocześnie zapowiedział, ze SLD będzie dalej zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.

Leszek Miller stwierdził, że mimo początkowych rozbieżności, PO i PSL wypracują kompromis wsprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Lider SLD uważa, że gdyby do tego nie doszło, to koalicja rządowa musiałaby się rozpaść - a to nie jest w interesie liderów obu partii.

- _ Dla Waldemara Pawlaka, który ma w tym roku kongres, wyjście z koalicji spowodowałoby bardzo trudne dla niego decyzje personalne. Dla pana premiera Tuska z kolei, rozbicie koalicji to konieczność poszukiwania nowego wsparcia czy pozostawania w kręgu rządu mniejszościowego, co jest bardzo trudne i niewątpliwie mało się opłaca. Warunki obiektywne będą popychały koalicjantów do znalezienia rozwiązania _ - ocenił lider SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Były premier przekonywał, że mimo wszystko akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy emerytalnej prowadzona przez SLD ma sens. Leszek Miller twierdzi, że poparcie setek tysięcy Polaków będzie ważnym elementem w debacie sejmowej. - _ Posłowie PO i PSL staną przed poważnym dylematem, jak się odnieść do 1,4 mln podpisów zebranych przez Solidarność, do 600 tys. zebranych przez nas. Jeżeli posłowie PO i PSL zlekceważą kompletnie tych ludzi, to mam nadzieję, że w kolejnych wyborach parlamentarnych ci ludzie zlekceważą tych posłów _- stwierdził polityk SLD.

Leszek Miller poinformował, że do tej pory SLD zebrało 230 tysięcy podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Sojusz chce zadać dwa pytania: czy wyborcy są za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia oraz czy są za propozycją przejścia na emeryturę kobiet po 35 latach pracy, a mężczyzn - po 40 latach.

Czytaj więcej na temat zmian w emeryturach
Miller się chwali: Odwiedziliśmy bezdomnych Leszek Miller podkreślił, że wyborcy SLD nie chcą połączenia z Ruchem Palikota.
Dzięki nim nie podzieliliśmy losu Grecji Ludowcy znowu uratują Polskę? Tak uważa Waldemar Pawlak.
Kolejna reforma rządu. Znowu będzie klapa? Premier radzi się opozycji w sprawie emerytur. Chce kompromisu.
Tagi: reforma emerytalna, Leszek Miller, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz