Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna nie taka straszna?

0
Podziel się:

Reforma emerytur w Polsce: starszy pracownik ma przede wszystkim doświadczenie.

Reforma emerytalna nie taka straszna?
(Brankatekic/Dreamstime)
bFeuOaKZ

Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska z Fundacji Klasa Kobiet uznała za konieczne podniesienie wieku emerytalnego i podkreśliła, że ustawa nie wchodzi przecież w życie od razu. Jej zdaniem do wszystkiego zdążymy się przygotować i przyzwyczaić.

- _ Chciałabym przypomnieć, że ustawa jest pomyślana jako ustawa krocząca. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że razem z nią muszą kroczyć inne ustalenia, działania i ustawy, które temu towarzyszą _ - mówi Ćwiklińska-Kożuchowska.

POSŁUCHAJ ELŻBIETY ĆWIKLIŃSKIEJ-KOŻUCHOWSKIEJ:

Blank Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska nie zgodziła się z opinią, że podniesienie wieku emerytalnego zwiększy bezrobocie wśród młodych. Jej zdaniem, gdy więcej ludzi będzie pracować, to będzie większy ruch na rynku pracy i większy dochód do podziału. Dodała, że starsi pracownicy będą niebawem wysoko cenieni.

bFeuOaLb

- _ Już nawet u samego szczytu rządzący zdają sobie sprawę, że za chwilę demografia się o nas upomni. Mamy mniej młodych ludzi, więc doświadczony pracownik, ten jeszcze który może pracować, będzie bardzo cenionym pracownikiem. Jeszcze nie wszyscy to czujemy i widzimy, ale tak po prostu będzie. Na to nie ma rad _y. - podsumowuje prezes Fundacji Klasa Kobiet.

POSŁUCHAJ ELŻBIETY ĆWIKLIŃSKIEJ-KOŻUCHOWSKIEJ:

Jej zdaniem podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet będzie sprawiedliwe, gdyż pracują one krócej niż mężczyźni. Powinno się też wyrównać płace kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. W opinii Elżbiety Ćwiklińskiej-Kożuchowskiej, z podniesieniem wieku emerytalnego powinna iść w parze poprawa warunków pracy starszych pracowników, a także wliczenie do stażu pracy zajęć opiekuńczych kobiet, na przykład opieki nad rodzicami czy wnukami.

Działalność Fundacji Klasa Kobiet jest adresowana do kobiet w wieku 50+. Ma na celu tworzenie nowego wizerunku kobiety dojrzałej przez doskonalenie umiejętności praktycznych, poprawiających kondycję kobiet na rynku pracy, poprawę samopoczucia i odporności na stres.

bFeuOaLh
Więcej o reformie emerytalnej czytaj w Money.pl
Premier się boi. Przejrzy każdy przecinek Projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych, które potrwają 30 dni.
Mają reformować, a już rozdają wcześniejsze emerytury Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuchronne, ale pomysł PSL wyjątkowo drogi.
Oto pytania, które zadadzą ci w referendum Chcą aby to staż pracy, a nie wiek decydował o przejściu na emeryturę. Co ty na to?
bFeuOaLC
KOMENTARZE
(0)