Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reforma emerytalna rozbije koalicję?

0
Podziel się

Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na zmianę decyzji premiera Donalda Tuska.

Reforma emerytalna rozbije koalicję?
(Hubert Matys/REPORTER)
bCZsfWWJ

Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na zmianę decyzji premiera Donalda Tuska w sprawie zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat - twierdzi Marek Sawicki.

Wiceprezes naczelnego komitetu wykonawczego Ludowców powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że PSL jest nadal gotowe do dialogu ze swym partnerem koalicyjnym w sprawie reformy emerytalnej i wierzy w porozumienie. Sawicki zaprzeczył doniesieniom prasowym, jakoby dalsze istnienie koalicji było zagrożone.

- _ We wtorek nie byłem na Radzie Ministrów, bo byłem w Brukseli i z tego co wiem rada skończyła się w sposób normalny. Nie było tylko konferencji, na którą obaj premierzy się nie umówili. Premier Tusk powiedział, że zostaje przy pomyśle 67 lat, a premier Pawlak powiedział, że oczekuje wyższych propozycji w zakresie wsparcia kobiet. Jest jeszcze kilka dni i warto szukać porozumienia _ - mówi minister.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m206256.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reforma;emerytalna;dzieli;koalicje;pawlak;nie;dogada;sie;z;tuskiem,2,0,1049602.html) *Pawlak idzie na noże. Emerytury rozbiją koalicję? * Polityczny teatr czy realny kryzys w koalicji? Dziś PO zdecyduje co dalej z reformą emerytur. Wczoraj Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe nie porozumiały się w sprawie tej reformy. PO odrzuciła propozycje PSL-u, przewidujące m.in. .podwyższenia wieku emerytalnego o 2 lata dla kobiet i dla mężczyzn do 2020 roku oraz emerytur częściowych i dopłat do kapitału emerytalnego dla matek.

bCZsfWWL

Marek Sawicki przypomniał, że jego ugrupowanie opowiada się za możliwością wprowadzenia pewnych zmian do projektu Platformy. - _ PSL zgłosiło kilka propozycji, w poniedziałek zostaliśmy przy propozycjach częściowej emerytury i wprowadzenia rozwiązań dla matek wychowujących dzieci. Krok w tej sprawie powinien być uczyniony, bo po co cała debata skoro na końcu ma się tylko jedno rozwiązanie _ - mówi Sawicki.

Wiceprezes naczelnego komitetu wykonawczego PSL uważa, że zmiany w systemie emerytalnym nie powinny być tak drastyczne, jak proponuje PO. Marek Sawicki wyraził jednak nadzieję na porozumienie między koalicjantami. Podkreślił także, że pole do negocjacji jest bardzo duże. Podkreślił, że w społeczeństwie nie ma nastrojów na tak radykalne zmiany, jakie proponuje PO.

bCZsfWXm
KOMENTARZE
(0)