Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reforma emerytalna
20.04.2012 10:57

Reforma emerytalna w Sejmie

Posłowie rozpoczną debatę w czwartek 26 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Sejm zajmie się projektem reformy emerytalnej, zakładającym podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn - zapowiedziała dziś marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Posłowie rozpoczną debatę w czwartek 26 kwietnia._ _

_ - Propozycja jest taka, aby pierwsze czytanie odbywało się w przyszły czwartek, czyli na kolejnym posiedzeniu Sejmu, pod warunkiem oczywiście, że projekty spłyną _ - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreśliła, po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów ws. reformy emerytalnej odpowiednie projekty mają spłynąć do laski marszałkowskiej niezwłocznie, czyli jeszcze w piątek.

Marszałek Sejmu pytana o spór między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych a resortem finansów ws. nowych regulacji dotyczących emerytur mundurowych zapewniła, że do Sejmu przyjdzie gotowy, _ wspólny i jednolity _ projekt reformy emerytalnej.

_ - Intencją, jaką zapowiadał pan premier, jest to, abyśmy dzisiaj przeprowadzając dużą reformę emerytalną, przede wszystkich pozbyli się tych przywilejów, które do tej pory gościły w naszym systemie _ - podkreśliła Kopacz.

W piątek o godz. 11 rząd zajmie się projektem podwyższającym wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Wyższy wiek emerytalny obejmie mężczyzn w 2020 r., a kobiety w 2040 r. Ci, którzy nie zechcą pracować do 67 lat, będą mogli skorzystać z częściowej emerytury.

Projekt zrównujący i wydłużający wiek emerytalny powinien jak najszybciej wejść w życie - uważa prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski. Projektem przed południem ma się zająć rząd i niezwłocznie po jego przyjęciu ma przesłać go do Sejmu. Zdaniem przedstawicieli związków zawodowych, decyzja o podwyższeniu wieku emerytalnego jest przedwczesna i nieprzygotowana. Z kolei według ekonomistów, nie ma na co czekać.

- _ I tak poprzez te poprawki, które rzad zaakceptował reforma będzie mniej radykalna i mniej skuteczna. Jeśli chcielibyśmy dalej ją osłabiać, to nie ma sensu jej wtedy wprowadzać w życie _ - mówi prezes Arendarski

Czytaj więcej o reformie emerytalnej
Sejm zdecydował o referendum. "Związkowcy zwyciężyli". "Wielki skandal" Po głosowaniu rozległy się okrzyki _ Solidarność, Solidarność _.
W Sejmie ważą się losy ważnej ulgi podatkowej Posłowie zajmą się dzisiaj obywatelskim projektem zmian w ustawie o PIT. Przewiduje on ulgę podatkową dla osób oszczędzających w III filarze emerytalnym.
Na te zmiany Kaczyński nigdy się nie zgodzi Prezes PiS kpi z rządzącej koalicji: _ Oni nawet nie potrafią przygotować projektu ustawy _.
Tagi: reforma emerytalna, emerytury, projekt, sejm, głosowanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz