Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytur. Tak chcą ją zablokować związkowcy

0
Podziel się:

Jeżeli komuś się wydaje, że pan premier będzie miał spokojne mistrzostwa, odpowiadam, że nie. Nie będzie.

Reforma emerytur. Tak chcą ją zablokować związkowcy
(PAP/Rafał Guz)

W Sejmie już dziś głosowanie na projektem podwyższającym wiek emerytalny. Przed Sejmem pikieta związkowców, którzy od kilku dni protestują przeciwko reformie. Ostrzegają, że jeśli posłowie przeforsują rządową propozycję, zrobią wszystko, by ustawa w konsekwencji i tak trafiła do kosza.

Aktualizacja 9.00

Przed Sejmem z każdą minutą przybywa związkowców, którzy czynią ostatnie przygotowania do protestu tuż po zakończeniu głosowania. Dla parlamentarzystów, którzy podniosą rękę za reformą emerytalną, Solidarność przygotowuje specjalną niespodziankę, choć nadal jest ona owiana tajemnicą.

Związkowcy nie mają wątpliwości, że posłowie przegłosują projekt, podwyższający wiek emerytalny. Ale, jak mówią, przed Sejmem pikietują, żeby pokazać, że z rządową propozycją się nie zgadzają.

_ - Pokazujemy, że jesteśmy przeciw temu. Dzisiaj oni podniosą rękę, ale będą następne wybory i ludzie ich nie wybiorą _- mówią.

Bo, jak podkreśla przewodniczący Solidarności Piotr Duda, tu już nie chodzi o głosowanie, a o przyszłość ekipy rządzącej. _ - To, co się dzieje w sondażach w tej chwili, że Platforma tak spada, to przecież nie jest zasługa partii opozycyjnej, a tego, co się dzieje w Polsce. _

I zapewnia, że to miasteczko przed Sejmem to nie koniec protestu Solidarności, bo ustawa prędzej czy później trafi do Trybunału, ale przedtem - jak zapewnia Duda - związkowcy zamierzają uprzykrzyć życie politykom._ - Będziemy ich nękać aż do skutku - grozi. _

Scenariuszy, które dziś mogą się rozegrać, jest wiele - od zablokowania wyjazdów z Sejmu - czemu nie zaprzeczył przewodniczący komisji krajowej Solidarności, Tadeusz Majchrowicz, po liczne demonstracje i pikiety na Euro 2012.

_ - Jeżeli komuś się wydaje, że pan premier będzie miał spokojne mistrzostwa, odpowiadam, że nie. Nie będzie - ujawnił szef łódzkiej Solidarności, Waldemar Krenc. _

To dlatego, że jak przekonuje szef Solidarności, Piotr Duda, _ jego głowa jest pełna pomysłów. Nie spoczniemy, dopóki ta ustawa nie znajdzie swojego miejsca, a państwo wiecie, jakie to miejsce. _

Problem w tym, że premier na razie wydaje się nieugięty. Podobnie związkowcy, którzy wystawili póki co tylko plansze z fotografiami parlamentarzystów, którzy nie poparli pomysłu referendum w sprawie emerytur.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński powiedział, co zrobi po dojściu do władzy _ Musimy walczyć o te sprawy doraźne, ale musimy też myśleć o tym, co na przyszłość _ - podkreślił prezes PiS.
"To OFE okradają polskie społeczeństwo". Związkowcy apelują Eksperci Solidarności postulowali likwidację kapitałowego filara ubezpieczeń społecznych.
Solidarność w sprawie emerytur będzie interweniować nawet u króla Politycy opozycji nawołują do zawiązania konfederacji przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)