Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma KRUS. Ludowcy mają na nią pomysł

0
Podziel się:

Waldemar Pawlak proponuje zryczałtowaną składkę, a w zamian wypłatę podstawowej emerytury.

Reforma KRUS. Ludowcy mają na nią pomysł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada reformę Kas Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas Krajowej Konwencji Wyborczej szef partii Waldemar Pawlak powiedział, że chodzi o wprowadzenie zamiast obecnego KRUS-u nowego systemu, w którym będzie pobierana zryczałtowana składka a w zamian wypłacana podstawowa emerytura.

Wicepremier Pawlak mówił, że zmiany nie dotyczą wyłącznie rolników. Z nowych rozwiązań będą mogli korzystać także wszyscy pracujący na własny rachunek.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

źródło: IAR

Obecnie rolnicze ubezpieczenia to: emerytalno-rentowe finansowane głównie z budżetu oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie. PSL do tej pory sprzeciwiał się reformie KRUS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t83077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zmusi;rolnikow;do;placenia;za;leczenie,20,0,848660.html) Rząd zmusi rolników do płacenia za leczenie? Ponad półtora miliona osób należących do KRUS może być zmuszonych do płacenia za leczenie w przychodniach i szpitalach z własnej kieszeni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t86511.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;chce;zmian;w;krus;tylko;kiedy,135,0,763783.html) Rząd chce zmian w KRUS. Tylko kiedy? Reformę szykuje zespół kierowany przez Michała Boniego. Ale nie ma terminu ukończenia prac.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przez;wzrost;krus;rolnicy;uciekna;na;cypr,154,0,747162.html) Przez wzrost KRUS rolnicy uciekną na Cypr Minister rolnictwa nie zgadza się, aby ryczałtowy podatek gruntowy zastąpiono innym ryczałtem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;reforma;krus;nie;jest;teraz;najwazniejsza,126,0,707454.html) Rostowski: Reforma KRUS nie jest teraz najważniejsza _ Polska nie ma problemu ze stabilnością finansów publicznych _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)