Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rewolucja w emeryturach już w przyszłym roku

0
Podziel się:

Zmiany dotyczące działalności OFE wejdą w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Rewolucja w emeryturach już w przyszłym roku
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister finansów Jacek Rostowski jest przekonany, że zmiany dotyczące działalności OFE wejdą w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Zgodnie z kalendarzem konstytucyjnym, wybory planowane są jesienią 2011 roku.

Minister ocenił, że szczegóły reformy nie są jeszcze przesądzone, ale debata _ idzie w dobrym kierunku _. _ Nie chcę przesądzać - myślę, że będą znaczne, ale nie radykalne. Ostateczny kształt tego kompromisu nie został jeszcze opracowany _ - powiedział Rostowski na antenie radia TOK FM.

Jak mówił wczoraj w TVP Info, w sprawie wprowadzenia obligacji emerytalnych dla OFEistnieje już pewien konsensus pomiędzy ekspertami, politykami a członkami rządu.

_ - Myślę, że obligacje emerytalne są już elementem pewnego konsensusu. Coraz więcej ekspertów, polityków, członków rządu uważa, że będą one jakąś częścią tego rozwiązania _- powiedział Rostowski. Minister finansów przypomniał także, że tydzień temu Rada Gospodarcza przy premierze przedstawiła siedem wariantów możliwych rozwiązań w sprawie OFE.

_ - To jest sprawa zbyt poważna, aby podejmować pochopne decyzje. Ten system naprawy potrzebuje, ale ten system tworzono 5 lat. Najważniejszy element reformy z 1999 roku jest naprawdę bardzo dobry, to jest ten element, że wszyscy mamy indywidualne konta _ - uważa Rostowski._ - Myślę, że dzięki debacie, która się toczy, wyjdziemy na mądry kompromis, który pozwoli utrzymać dobre strony z części OFE, unikając nadmiernych kosztów dla budżetu i stabilności finansowej _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t122701.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/najnowszy;pomysl;rzadu;to;emerytury;nizsze;o;10;procent,81,0,722001.html) Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent Tyle możemy stracić po wprowadzeniu obligacji emerytalnych. Batalia o zmiany w OFE wchodzi w decydującą fazę. Money.pl sprawdził, jak na wysokość naszych emerytur mogą przełożyć się pomysły, którymi zajmuje się rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t115350.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/tysiac;zlotych;rocznie;doplacasz;do;emerytur;rolnikow;gornikow;mundurowych;,71,0,688455.html) Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych... KRUS to nie jedyny system emerytalny, który drenuje budżet państwa. Blisko 21 mld złotych rocznie dopłacamy do emerytur innych uprzywilejowanych grup. Gdyby nie te przywileje można by zasypać niemal cała dziurę w budżecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t77945.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/do;2020;roku;doplacimy;do;emerytur;ponad;600;mld;zlotych,128,0,688768.html) Do 2020 roku dopłacimy do emerytur ponad 600 mld złotych Wczoraj w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski prezentował budżet państwa na 2011 rok. Deficyt ma wynieść ponad 40 mld złotych. Nie byłoby go wcale, gdyby nie konieczność dopłacania do emerytur.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)