Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ma plan B w sprawie pomostówek

0
Podziel się:

Rząd chce przyznawać prawo do emerytur specjalnych.

Rząd ma plan B w sprawie pomostówek
(PAP/Jacek Turczyk)

Rząd szykuje wariant zastępczy na wypadek nieodrzucenia w piątek prezydenckiego weta do ustawy o pomostówkach. Ma on polegać na przyznawaniu poszczególnym grupom zawodowym praw do specjalnych emerytur.

Nowego projetu nie będzie bo nie ma pewności, że i tegoLech Kaczyńskiby nie wyrzucił do kosza. Wg. premiera prezydent _ gra na kryzys polityczny i na napięcia _. Donald Tuskliczy na dobrą wole SLD i porozumienie ws pomostówek, ale kapitulacji nie będzie. Podkreśla, że rząd w sprawie _ pomostówek _ proponuje _ coś uczciwego, nie radykalnego _.

Po rozmowch z PSLem, Platforma pracuje nad szczegółami planu - przyznaje Zbigniew Chlebowski, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO:

Zbigniew Chlebowski przyznaje, że plan B może zakładać wypłacanie emerytur na postawie rozporzadzeń.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO:

W piątek w Sejmie głosewanie nad odrzuceniem prezydenckiego weta. Platforma prowadzi rozmowy z Lewicą, kórej głosów potrzebuje by je odrzucić. Lewica nie podjęłą ciągle decyzji, jak zagłosuje i czy w klubie obowiązywać będzie dyscyplina w czasie głosowania. Nieoficjalnie wiadomo, że klub jest podzielony, część polityków SLD chce zagłosować za odrzuceniem weta.

Szef klubu POZbigniew Chlebowskipowiedział, że Platforma będzie również prowadziła rozmowy z Markiem Borowskim z SdPl i posłami niezrzeszonymi.

Chlebowski podkreślił też, że Platformie bardzo zależy, aby ustawa o emeryturach pomostowych jednak weszła w życie 1 stycznia. Dodał, że jest ona ściśle powiązana z ustawą o świadczeniach nauczycielskich. Jeśli ustawa o pomostówkach zostanie zawetowana, uprawnień zostanie pozbawionych około 100 tysięcy nauczycieli - powiedział szef klubu PO.

ZOBACZ TAKŻE:

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)