Notowania

emerytury
14.11.2008 08:27

Rząd o emeryturach. W cieniu okupacji

Dziś Komisja Trójstronna będzie dyskutować o rozwiązaniach sprawy emerytur pomostowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Dziś rząd będzie dyskutować na prezydium Komisji Trójstronnej o rozwiązaniach w sprawie emerytur pomostowych.

Tymczasem związkowcy z _ Sierpnia 80 _ od 3 dni zajmują poselskie biuro premiera, protestując między innymi przeciwko rządowym rozwiązaniom w sprawie emerytur pomostowych i służby zdrowia.

WicepremierWaldemar Pawlak, który był gościem _ Sygnałów Dnia _, zaznaczył, że zmiana zasad w przyznawaniu świadczeń emerytalnych jest konieczna.

Podkreślił, że związki zawodowe i pracodawcy zgadzali się podczas dyskusji na przyznawanie wcześniejszych emerytur według kryterium medycznego.

Tymczasem organizacje związkowe zamiast merytorycznej dyskusji wolały zrobić zamieszanie.

POSŁUCHAJ WICEPREMIERA PAWLAKA:

| CO NIE PODOBA SIĘ ZWIĄZKOM? |
| --- |
| Uchwalona przez Sejm nowelizacja zakłada zmniejszenie z miliona do 250 tysięcy liczby osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury. Zdaniem działaczy Sierpnia '80 propozycje te naruszają zasadę mówiącą, że prawo nie działa wstecz. |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Schetyna zapowiada przeprowadzką biura Tuska ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;zapowiada;przeprowadzke;biura;tuska,125,0,385149.html )

Z kolei szef SLD Grzegorz Napieralski podkresla, że Sojusz chce rozmawiać z rządem na temat reformy emerytur pomostowych.

Gość _ Sygnałów Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia przyznał, że rząd próbuje przekonać lewicę do swojego projektu. Zdaniem Grzegorza Napieralskiego trzeba reformować, ale nie tak szybko i niesprawiedliwie.

POSŁUCHAJ SZEFA SLD:

Tagi: emerytury, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz