Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Składki emerytalne matek. Jest nowy pomysł

0
Podziel się:

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chwali pomysł dzielenia się składkami męża z niepracującą żoną.

Składki emerytalne matek. Jest nowy pomysł
(Piotr WYGODA/East News)

*Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chwali pomysł dzielenia się składkami męża z niepracującą żoną. Pomysł na emerytury małżeńskie zgłosił Instytut Spraw Publicznych, pojawił się też w programie PiS. *

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania jest przekonana, że większość posłów Platformy Obywatelskiej poprze projekt, jeśli pojawi się on w Sejmie. Kozłowska-Rajewicz przypomniała w Trójce, że sama mówiła o tej propozycji na marcowym Kongresie Demograficznym.

- _ To jest sprawiedliwa propozycja, która pokazuje, że praca w domu nie musi być pracą wyrobniczą za darmo na rzecz rodziny, ale może być pracą uznaną przez rodzinę i zabezpieczona w postaci składki emerytalnej. Bardzo dobry pomysł _ - mówi Kozłowska-Rajewicz.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania popiera też wydłużenie urlopu ojcowskiego. Przyznaje, że ten pomysł już dawno jest zaakceptowany w ministerstwie pracy. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz nie chce przesądzać, kiedy dojdzie do jego wprowadzenia w życie. - _ Są rozmowy, ale czy one przekują się na gotowy projekt za rok, czy za dwa, tego nie wiem. Diabeł tkwi zawsze w szczegółach _ - podkreśla.

Pomysł wydłużenia urlopu ojcowskiego, działającego podobnie jak macierzyński zgłosił Ruch Palikota. Ugrupowanie chce jego wydłużenia do 2 miesięcy.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)