Notowania

system emerytalny
14.03.2010 13:45

Szef KNF: Wspieranie rodziny najlepszą inwestycją

System emerytalny może się złamać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były minister finansów powiedział, że brak dobrej polityki rodzinnej może doprowadzić do kryzysu międzypokoleniowego o podłożu finansowym. Stanisław Kluza, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego wskazał, że kryzys demograficzny może spowodować brak odpowiednich środków na utrzymanie emerytów i rencistów.

Góra: Ignorancja i manipulacja Fedak zniszczą emerytury
Zaznaczył, że tradycyjny model silnej rodziny, której wartość pracy jest wyceniana, jest modelem bardzo pragmatycznym z ekonomicznego punktu widzenia. Dodał, że taki model generuje dużą wartość dodaną netto w gospodarce.

- _ Działania państwa, które mają sprzyjać rodzinie, maja dużą stopę zwrotu _ - powiedział Stanisław Kluza.

Podkreślał też, że wpływ złej polityki państwa na rodziny jest łatwy do zauważenia. Wskazał, że po wprowadzeniu ulg finansowych dla osób samotnie wychowujących dzieci w ciągu dziewięciu miesięcy liczba wniosków o separację wzrosła dwukrotnie, a wniosków o rozwód - o jedną czwartą. Przyznał, że wielu jego rówieśników nie zawarło związków małżeńskich, choć mają dzieci. Pozostanie w związkach nieformalnych było to dla nich korzystniejsze finansowo.

Polityka państwa wobec rodziny jest tematem przewodnim ostatniego dnia Zjazdu Gnieźnieńskiego. Kilkuset przedstawicieli chrześcijaństwa, islamu i judaizmu od trzech dni rozmawia o kondycji i przyszłości rodziny w Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ ZUS tonie w długach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zus;tonie;w;dlugach;i;ciagnie;w;dol;budzet,147,0,596627.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: system emerytalny, knf, szef, emeryci, rodzina, wsparcie, inwestycje, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz