Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Towarzystwa emerytalne chcą inwestować agresywniej

0
Podziel się:

Spotkanie z premierem oceniają jako niemerytoryczne.

Towarzystwa emerytalne chcą inwestować agresywniej
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka-Banaszak uważa, że spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem dotyczące systemu emertalnego było niemerytoryczne i skierowane bardziej do opinii publicznej niż do prezesów OFE.

Donald Tusk zapowiedział, że do połowy września będzie czekać na propozycje zmian systemowych ze strony przedstawicieli funduszy.

Ewa Lewicka-Banaszak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że tak naprawdę premier dostał już wczoraj gotowy projekt zmian:

POSŁUCHAJ EWY LEWICKIEJ-BANASZAK:

Projekt szefów OFE zakłada wprowadzenie wielofunduszowości, czyli rozwiązania, które pozwoli inwestować pieniądze emeryta w więcej niż jeden fundusz. Ma to zwiększyć stopę zwrotu z inwestycji.

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych dodaje, że mechanizm ten pozwala na ograniczenie ryzyka dla osób zbliżających się do wieku emerytalnego.

POSŁUCHAJ EWY LEWICKIEJ-BANASZAK:

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka-Banaszak potwierdza, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni w sprawie reformy systemu emerytalnego będą się odbywać spotkania przedstawicieli OFEz ministrem w Kancelarii Premiera Michałem Bonim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t109270.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;grozi;ofe;klient;ma;byc;na;pierwszym;miejscu,233,0,664809.html) Tusk grozi OFE: Klient ma być na pierwszym miejscu Premier ostrzegł szefów funduszy, że jeśli nie zmienią podejścia, rząd zmieni system emerytalny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zus;lepszy;od;ofe;rzad;daje;funduszom;ostatnia;szanse,193,0,665025.html) ZUS lepszy od OFE. Rząd daje funduszom ostatnią szansę Przez jedenaście lat od wprowadzenia reformy emerytalnej najlepszy OFE zarobił dla przyszłych emerytów niewiele ponad 45 procent. W tym samym czasie kapitał zgromadzony w ZUS został zwaloryzowany o prawie 60 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t47412.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rezerwe;demograficzna;bierze;zus;to;i;tak;za;malo,178,0,664242.html) Rezerwę demograficzną bierze ZUS. To i tak za mało Minister Pracy Jolanta Fedak dopięła swego przy trzecim podejściu. Aby łatać dziurę w systemie emerytalnym rząd postanowił wczoraj wykorzystać prawie dwie trzecie Funduszu Rezerwy Demograficznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)