Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE

0
Podziel się:

Minister pracy Jolanta Fedak broni pomysłu przekazania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wypłaty emerytur z OFE.

Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE
(kprm.gov.pl)
bEElCDIl

Minister pracy Jolanta Fedak broni pomysłu przekazania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wypłaty emerytur z OFE. Premier Donald Tusk powiedział, że sprawa propozycji minister jest zamknięta i dodał, że upomniał Jolantę Fedak, że _ nie powinna przesadzać z autorskimi występami w tej materii _.

Minister Fedak powiedziała, że istotą jej pomysłu jest ustalenie sposobu wypłaty emerytur z nowego systemu.

- _ ZUS jest zakładem emerytalnym i uważam, że on powinien wypłacać emerytury. Już w tej chwili ZUS wypłaca emerytury kapitałowe dla 60-letnich kobiet i doskonale sobie z tym radzi. Jest to najtańsze rozwiązanie. Budowa kolejnych instytucji pararynkowych, bo według mnie tak funkcjonują OFE, jest zbyt droga _ - wyjaśnia minister.

bEElCDIn

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Minister pracy przypomniała, że kwestia sposobu wypłaty emerytur nie jest uregulowana, a wypłaty z OFE zaczną się już za 3 lata.

Rząd szuka oszczędności na OFE

Rząd Donalda Tuska zabiegi zmierzające do zmian w systemie emerytalnym tłumaczy przede wszystkim chęcią ograniczenia tempa przyrostu państwowego długu publicznego. Zmniejszeniu kosztów prowadzenia II filara kapitałowegoma służyć właśnie obcięcie składek do OFE.

bEElCDIt

Źródło: Ministerstwo Finansów, *Przy uwzględnieniu ulgi podatkowej dla oszczędzających w III filarze, oraz kosztów utrzymania systemu

Jak wyliczył resort finansów do 2020 roku obniży to dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w sumie o 234 mld złotych. Rocznie oszczędności państwa mają się wahać od 19 do nawet ponad 30 mld złotych. Z tych wyliczeń wynika też, że deficyt w każdym kolejnym roku zostanie obniżony o 1,2 proc. PKB.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/politycy;nieprzychylni;kolejnym;zmianom;w;emeryturach,74,0,833866.html) Politycy nieprzychylni kolejnym zmianom w emeryturach _ - Rząd stara się znaleźć rozwiązanie, które wypełni dziurę budżetową _ - uważa Mariusz Błaszczak z PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t74959.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/emerytury;z;ofe;wyplaci;nam;zus,214,0,832982.html) Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS? Emerytury wypłaci nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taki projekt w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maleja;szanse;na;wyzsze;i;bezpieczniejsze;emerytury,73,0,808265.html) "Maleją szanse na wyższe i bezpieczniejsze emerytury" Balcerowicz: Dzień podpisania przez prezydenta zmian w OFE, jest złym dniem dla demokratycznego państwa prawa w Polsce.
bEElCDIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)