Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UNFE zezwoliło na przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE

0
Podziel się:

Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi zezwolił na przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE SA. W wyniku tej decyzji po raz pierwszy jedno towarzystwo emerytalne przejęło zarządzanie od drugiego

Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi zezwolił na przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE SA. W wyniku tej decyzji po raz pierwszy jedno towarzystwo emerytalne przejęło zarządzanie od drugiego - podał UNFE w komunikacie.

'18 stycznia br. UNFE wydał decyzję zezwalającą na przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE SA. W wyniku tej decyzji, po raz pierwszy w Polsce jedno towarzystwo emerytalne przejęło zarządzanie funduszem od drugiego' - napisano w czwartkowym komunikacie.

Decyzja została wydana w związku z zawarciem umowy o przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE SA.
PTE Pekao/Alliance złożyło na początku listopada wniosek do UNFE o przejęcie zarządzania nad OFE Epoka.
W efekcie zakończenia likwidacji OFE Epoka na rynku pozostanie 20 otwartych funduszy emerytalnych.

'Przejęcie zarządzania OFE Epoka przez Pekao PTE jedynie nieznacznie wpłynie na poziom koncentracji rynku, gdyż stronami transakcji są małe podmioty posiadające niewielki udział w rynku' - wyjaśniono w komunikacie.

Na OFE Epoka nie kończą się plany PTE Pekao/Alliance. UniCredito Italiano SpA, właściciel banku Pekao SA, nabył Fundusz Inwestycyjny Pioneer, którego częścią składową jest PTE Pioneer. Zgodnie z ustawą o funduszach emerytalnych, jeden podmiot nie może mieć udziałów w dwóch funduszach emerytalnych, więc PTE Pekao/Alliance i PTE Pioneer będą musiały się połączyć.

emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)