Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury górnicze
05.01.2006 02:01

Wcześniejsze emerytury zamiast pomostowych

OPZZ chce zbierać podpisy pod projektem ustawy o wcześniejszych emeryturach dla osób pracujących w niebezpiecznych warunkach. Projekt przewiduje, że ludzie pracujący w szczególnych i niebezpiecznych warunkach, zatrudnieni przez 1999 rokiem, będą przechodzić na wcześniejsze emerytury na dotychczasowych zasadach.

Podziel się
Dodaj komentarz

OPZZ chce zbierać podpisy pod projektem ustawy o wcześniejszych emeryturach dla osób pracujących w niebezpiecznych warunkach. Projekt przewiduje, że ludzie pracujący w szczególnych i niebezpiecznych warunkach, zatrudnieni przez 1999 rokiem, będą przechodzić na wcześniejsze emerytury na dotychczasowych zasadach. Pisze o tym "Trybuna".

Aby przygotowany przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych projekt ustawy trafił pod obrady Sejmu, musi się pod nim podpisać co najmniej 100 tysięcy ludzi. OPZZ złożyło u marszałka Sejmu Marka Jurka zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, który będzie zbierał podpisy. Marszałek ma 14 dni na zarejestrowanie Komitetu, który następnie będzie przez 3 miesiące zbierał podpisy.

Projekt przewiduje, że ludzie pracujący w szczególnych i niebezpiecznych warunkach, zatrudnieni przez 1999 rokiem, będą przechodzić na wcześniejsze emerytury na dotychczasowych zasadach. Dotyczy to między innymi nauczycieli, kolejarzy, hutników, strażaków i marynarzy. Gdyby ustawa nie została uchwalona, stracą oni prawo do wcześniejszych emerytur z końcem przyszłego roku. Według autorów projektu, w przypadku przyjęcia projektu koszt wypłat wcześniejszych emerytur wyniesie od 0,8 do 1,5 miliarda złotych rocznie. Z nowych rozwiązań może skorzystać ponad 700 tys. osób.

Tagi: emerytury górnicze, budżet, polityka społeczna, gospodarka, emerytury, wiadomości, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz